Kwiat paproci

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
poganie, słowianie, krzyż, puszcza, bogowie
Szabora

Jedno z najbardziej popularnych polskich podań w ujęciu znanego artysty malarza i publicysty.

źródło opisu: opis własny

Koronczarka | 2018-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Wczesne średniowiecze, pogaństwo, Słowianie - ponieważ teraz bardzo zawładnęły moją wyobraźnią, więc wydawałoby się, że wchłonę wszystko z entuzjazmem. Tym razem nie. Powieść pozbawiona emocji, martwa. Najbardziej dramatyczne wydarzenia rozwleczone w nudnej gadce. Natrętny narrator komentuje wszystko, marudząc jak stary dziad. O! Dodolo! Daj uniknąć tych wszystkich błędów!

Przepiękna książka. Jeśli urzekła Was "Stara baśń", jeśli lubicie polską klasykę i jeśli nęcą Was zagadnienia związane z pogaństwem i krajem naszych przodków u progu chrześcijaństwa, ta pozycja Was zachwyci. Napisana barwnym językiem, o wartkiej akcji. Gorąco polecam.