Dajcie im popływać

Seria: 360 stopni: Człowiek na krawędzi
Wydawnictwo: Mayfly
Patagonia, sport, alpinizm
joly_fh

Czy Bill Gates, Lee Iacocca i Donald Trump chcieli zostać miliarderami? Yvon Chouinard, właściciel firmy odzieżowej Patagonia marzył jako dziecko o zawodzie trapera. Jego droga życiowa nie potoczyła się znacznie dalej. Pod koniec lat 50. zaczął sprzedawać własnoręcznie wykute haki do wspinaczki z bagażnika samochodu. 7 lat później wydrukował pierwszy katalog na kartce A4, a dzisiaj zarządza firmą z ekskluzywną odzieżą sportową nazywaną przez złośliwych Patagucci z obrotami rzędu 350 mln dolarów rocznie. Z Guccim na pewno ma tyle wspólnego, że jej historyczne kolekcje osiągają zawrotne ceny na aukcjach. Sam Chouinard jak mówi o sobie jest przede wszystkim surferem, alpinistą, sokolnikiem i wędkarzem muchowym, a dopiero później prezesem. "Dajcie im popływać" jest na poły autobiografią Chouinarda a na poły wykładem zarządzania nietypowego biznesmena.

źródło opisu: http://sklep.mayfly.pl/dajcie-im-poplywac-cat-24-id-283.aspx

źródło okładki: http://sklep.mayfly.pl/dajcie-im-poplywac-cat-24-id-283.aspx