Czarownice W Biznesie. Rytuały Kobiet Sukcesu

Wydawnictwo: Onepress
4 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Być kobietą w męskim świecie * Osiągaj sukces, nie rezygnując z kobiecości * Bądź sobą, a nie facetem w spódnicy * Chwal się, dziękuj i nigdy nie zaprzeczaj własnym wartościom

Z_błyskiem_w_oku | 2014-08-21
Na półkach: Psychologia, Przeczytane

Książka wskazująca możliwości bycia bardziej skuteczną liderką w zarządzaniu ludźmi. Autorka porównuje jakich rytuałów używają mężczyźni i czym grozi wykorzystywanie ich na siłę przez kobiety. Docenia różnorodność płci w biznesie i pokazuje sposoby, których mogą używać kobiety w zgodzie ze sobą: budowanie sieci kontaktów, szukanie mentorek, budowanie pozytywnej opinii o swojej osobie, docenianie się za sukcesy, odnajdywanie się w rywalizacyjnych sytuacjach. Dużo praktycznych przykładów, ale książka czasem na siłę pokazuje mężczyzn jako samców alfa i powiela stereotypy. Ciekawa perspektywa do obserwacji interakcji w pracy.

Kamila | 2012-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2012