Kapłanka miłości: Na podstawie pamiętników Ninon de Lenclos

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Akapit
83-85715-85-1
Tabaka

„»Kapłanka miłości« to opowieść o życiu Ninon de Lenclos (1620 – 1705), sławnej kurtyzany francuskiej znanej z piękności, dowcipu i kultury, uwielbianej przez wybitnych ludzi epoki (Boileau, La Fontaine, Racine, Molière). Intrygujące losy bohaterki zostały ukazane na tle barwnej historii Francji czasów Ludwika XIII i jego syna, „Króla Słońce”. Ninon de Lenclos głosiła filozofię radości...

Ninon de Lenclos głosiła filozofię radości życia, w którym ceniła przede wszystkim miłość – jej historia to przeżycia miłosne od wczesnej młodości aż po starość, jeszcze bowiem w wieku lat osiemdziesięciu jej wdzięk i uroda czarowały mężczyzn.

Popularne stało się powiedzenie Ninon: "Jeśli Bóg rzeczywiście musi dawać kobiecie zmarszczki, mógłby przynajmniej umieszczać je na podeszwach".

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jadwiga | 2019-08-24

Słuchałam audiobooka. Dobra interpretacja.
Podobała mi się treść z pierwszorzędnym klimatem epoki i znaczących wówczas osobistości. Lubię pozycje historyczne. Kształcące to jest nawet jeśli to żywot francuskiej kurtyzany! Nie byle jakiej! Usytuowanej i znaczącej w środowisku elit! Zainteresowanym polecam!

Anezka | 2018-10-31
Przeczytana: 31 października 2018

Taka cnotliwa opowiastka z XIX wieku, na miarę owych czasów.

Nic szczególnego po raz kolejny

Artur Schodziński | 2013-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2013

Zaciekawiła mnie ta postać, tak sugestywnie ukazana przez Autora. Ciekawie ukazane tło epoki.