Jak wygrać z depresją? Trening. Wydanie II

Wydawnictwo: Onepress
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Depresja to stan przejściowy. Jeśli chcesz sobie pomóc, sama chęć może być pierwszym krokiem na Twojej drodze do skutecznej poprawy samopoczucia i odzyskania radości z każdego dnia. Nigdy się nie poddawaj. Nie przestawaj walczyć. Stale pracuj nad sobą. To tylko część postulatów stawianych przez podręcznik autorstwa Mary Ellen Copeland. Poznaj jej inspirujące metody terapeutyczne. Obudź w sobie energię, nadzieję i przejmij kontrolę nad własnym życiem. W 2000 roku depresja była czwartą z kolei najczęstszą chorobą współczesnego świata. W Polsce stany depresyjne dotykają około 10% populacji. Oznacza to, że prawdopodobnie wśród bliskich Ci osób ktoś zmaga się z tym problemem. Niezwykłość niniejszej książki polega na tym, że jej autorka zna zagadnienie depresji nie tylko z obserwacji, lecz przede wszystkim z autopsji. Przypadki, jakie opisuje, są także jej własnymi doświadczeniami. Proponowane rozwiązania testowała na sobie. A podczas pisania tego poradnika myślała nie tylko o osobach cierpiących na depresję, lecz również o ich rodzinach i przyjaciołach.

kocham_cie | 2016-04-07
Na półkach: 2016, Przeczytane

Depresja to ciężka, przewlekła, często nawracająca choroba. Niestety chorych na tą chorobę, jak i ich bliskich czeka ciągła walka i ciężka praca nad wyjściem z tej choroby. Ta książka, stanowi idealną pomoc przy tej pracy. W tej publikacji znajdziemy wiele przydatnych informacji na temat choroby i wiele przykładów zaczerpniętych z życia autorki. Znajdziemy w niej również podpowiedzi jak wyrazić swoje emocje, jak określić pomoc jakiej potrzebujemy i jak o nią prosić. Jest idealnym punktem do dialogu między opiekunem, a osobą chorą, na temat udzielania pomocy która będzie dopasowana do potrzeb osoby chorej. Zdecydowanie polecam. / o tej i innych książkach pisze na stronie http://kochamciemojezycie.blogspot.com/

Monika | 2015-08-22
waiting | 2013-01-04