Błękitna zatoka

Tłumaczenie: Elżbieta Kowalewska
Cykl: Saga rodu Quinnów (tom 4)
Wydawnictwo: Książnica
7 (617 ocen i 44 opinie) Zobacz oceny
Chesapeake Blue
literatura piękna
Amanda

Seth, czwarty z adoptowanych przez Quinnów chłopców, wraca - już jako dorosły mężczyzna i wzięty malarz - do domu swego dzieciństwa. W małym miasteczku na wybrzeżu Marylandu, pośród starszych braci, którzy opiekowali się nim po śmierci przybranego ojca, chce wieść spokojne życie. Podczas nieobecności Setha wiele się jednak zmieniło w rodzinnych stronach. W okolicy pojawiła się Dru, właścicielka małej kwiaciarni, która szuka szansy na uwolnienie się od bogatych rodziców. Zafascynowani sobą nie zauważają ciemnych chmur, jakie się nad nimi gromadzą. Ich związek może zostać wystawiony na ciężką próbę...

źródło opisu: Książnica, 2009

Kachusek | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

Przyjemna lektura, z nadmorskim klimatem i perypetiami rodzinnymi. Nie czytałam wcześniejszych części, ale bez problemu można się odnaleźć. Pani Roberts ma talent do lekkich, obyczajowych opowieści z nutką romantyzmu :)

"Błękitna zatoka" Nory Roberts,książka przy której można się zrelaksować.Niejednokrotnie uśmiech nie schodził mi z twarzy ,chociaż i łezka wzruszenia też się zakręciła.Książkę oceniam jak najbardziej pozytywnie.

EwelinaEm | 2017-03-19
Przeczytana: 16 marca 2017

To moje pierwsze spotkanie z Norą Roberts, a książka wybrana przypadkowo. Dopiero teraz zobaczyłam, że jest to czwarty tom sagi o Quinnach, ale na szczęście nie ma to znaczenia dla fabuły.
Czyta się bardzo dobrze, jednak czasem miałam ochotę już skończyć. Niektóre opisy są po prostu przydługie, a sprawy które mogłyby się skończyć szybko, są rozwlekane w nieskończoność.
Niemniej na pewno sięgnę po jeszcze jakąś pozycję tej autorki; raz to za mało, aby wyrobić sobie opinię. A ponieważ pierwsze spotkanie mnie nie zniechęciło, to czemu nie.

Maka | 2017-01-25
Przeczytana: 2016 rok

Bardzo romantyczna

nessy | 2017-01-16
Przeczytana: 05 stycznia 2017

Mimo, że to typowe romansidło fajnie się czyta

Katarzyna Busłowska | 2016-10-18
Przeczytana: 18 października 2016

„Błękitna zatoka” jest jak powrót do rodzinnego miasta po latach. Nie tylko dla głównego bohatera, ale też dla czytelnika. Seth przez cały okres swojej artystycznej tułaczki po świecie utrzymywał kontakt ze swoją rodziną i wiedział jak im się układa. Dobrze jest wrócić do St. Chris razem z nim i odwiedzić stare kąty.

Przez pierwsze kilka rozdziałów nadrabiamy osiemnaście lat nieobecności i dowiadujemy się jak radzili sobie Quinnowie, gdy nas z nimi nie było. Porywczy Cam stał się przykładnym mężem i ojcem dwóch nastolatków. W ich domu niepodzielne rządy sprawuje Anna, która mimo ciągłych utyskiwań, uwielbia rozstawiać wszystkich swoich mężczyzn po katach. Jak się można było spodziewać, spokojny Ethan wiedzie ustabilizowane życie z Grace. Poza Aubrey, którą poznaliśmy jako dwuletniego blond aniołeczka w poprzednich częściach, mają jeszcze córkę i syna. Co zabawne, pasierbica Ethana wydaje się być w niego bardziej wpatrzona niż jego biologiczne dzieci. Philip i Sybill porzucili...

wierka | 2016-08-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Jedna z wielu dobrych książek Nory Roberts.Bez wątpienia sięgam po następne.

Stokrotka | 2016-02-12

Lekka lektura na zimowy wieczór

virgo123 | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

Bardzo ciekawa historia. Pod koniec można mieć śmiało łzy w oczach ze wzruszenia ;)

Nowa powieść o burzliwych dziejach rodziny Quinnów znad Zatoki Chesapeake piękne krajobrazy, cudowne widoki...klimat wspaniały
Obsada bardzo dobra, akcja trzymająca w napięciu.
Przecudna,ciepła i urocza powieść zawładnęła moim sercem wzruszyła, zachwyciła przez momentem skończyłam ją czytać same pozytywy widzę, wciąga od razu.