Zgłosuj na książki roku 2017

Zew nieskończoności

Wydawnictwo: Novae Res
popularnonaukowa
Kamila

„Zew nieskończoności” ukazuje fenomen rodzenia się wiedzy i ożywionego ruchu myśli z fizycznych ruchów ciała i odwrotnie: wymuszania stawiania kroków w świecie fizycznym poprzez ruch jednych myśli względem drugich. Na kartach tej książki możemy śledzić krok po kroku intelektualną i dosłowną wędrówkę jej bohatera po rozmaitych bezdrożach: na powierzchni ziemi, pod ziemią, w kosmosie i w...

Na kartach tej książki możemy śledzić krok po kroku intelektualną i dosłowną wędrówkę jej bohatera po rozmaitych bezdrożach: na powierzchni ziemi, pod ziemią, w kosmosie i w głębinach sztucznej gazowej planety zwanej „Obłokiem Koniecznego Ryzyka” lub „Mgielnikiem”. Owocem jej jest wiedza, przeżycia i odkrycie niesamowitej Idei Twórczej – wiedzy postfenomenologicznej, będącej być może, jak sądzi bohater, kluczem otwierającym nowe spojrzenie na świat i naszą w nim sytuację.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2012

źródło okładki: www.zaczytani.pl