Gwiazda z czekolady

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-440-3
Kamila

Emi to zamknięta w sobie szesnastolatka, która wbrew pozorom nie jest taka jak wszyscy. Osamotniona, a równocześnie pełna wyrzutów do całego świata, zbudowała wokół siebie skorupę jako reakcję na brak akceptacji ze strony rówieśników. Stworzyła swój mały, jednoosobowy świat, w którym jest miejsce na frustracje, napady wściekłości oraz rozmyślania, często zabarwione nutą psychologii i filozofii.

Nadchodzi dzień wycieczki klasowej, od której tym razem Emi nie może się wykręcić. Pełna niechęci decyduje się jechać. Nie wie jednak, że ten szkolny wyjazd na zawsze zmieni jej życie.

źródło opisu: Novae Res, 2012

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Justyna Antoniewicz | 2015-05-20
Przeczytana: 20 maja 2015

Bardzo wzruszyłam się czytając ksiażkę od początku akcja mnie wciągnęła pełna napiecia, świetna fabuła.
Opowieść o Emi szesnastoletniej nastolatce, zakmnięta w sobie i nieśmiała zamyka się w swoim własnym świecie oddziela się murem od wszystkich..buduje skorupę wokół innych.
Osamotniona, czuje brak akceptacji od swoich rówieśników.
Mieszka ze swoją mamą i siostrą młodszą Idą.
Dziewczynka bardzo żywiołowa, wesoła uwielbia bawić się ze swoją koleżanką Zosią.
Emi i jej klasa wybiera się na szkolną wycieczkę, na która zdecydowana jest jechać.
Na zawsze wyjazd odmienia życie Emi.
Poznaje tam Hanię rówieśniczkę swoją obie wiąże silna nić, wspierają się nawzajem może zawsze na nią liczyć.
Zaprzyjaźniają się we dwie stają się przyjaciółkami.
Spędzają chwile razem, pewnego dnia Hania mdleje idzie do szpitala na badania okazuje się że ma białaczkę straszny cios dla ojca. A najmłodsza siostrzyczka Emi Ida z normalnej, radosnej dziewczynki staje się niepełnosprawna, zależna jest od rodziny nie...

Kamyczek | 2013-12-27
Przeczytana: maj 2013

Książka zaczyna się normalnie: zagubiona, zamknięta w sobie dziewczyna wyjeżdża na wycieczkę klasową, gdzie poznaje się z Hanią, ta jest otwarta, szczera, zawsze wesoła i zdaniem głównej bohaterki - Emi - również trochę dziecinna, oczywiście się zaprzyjaźniają. Na pierwszy rzut oka historia banalna, ale w życiu bym nie pomyślała, że rozwinie się tak jak ma to miejsce. Przy końcu sama sie wzruszyłam, szczególnie przy epilogu. Uważam, że warto przeczytać.

kamyk576 | 2014-04-29

swietna ksiazka!!! polecam.

witcherrie | 2014-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Bardzo fajna książka psychologiczna, którą gorąco polecam. Najbardziej w powieści poruszyła mnie nagła niepełnosprawność Idy. Z wesołej, pełnej życia dziewięciolatki pozostało...no właśnie co?
Polecam

Łędina | 2013-02-08

| 2012-09-15
Przeczytana: 15 września 2012

Jest to druuga książka tej autorki jaką miałam przyjemnosć czytać. Różnica jest bardzo wyraźna. Temat dojrzalszy, styl pisania również. Akcja książki mimo, że na początku specjalnie nie wciąga, później rozkręca się coraz bardziej. Nieco inne spojrzenie na świat nastolatków. Żadnych banałów. W tej książce można znaleźć poważne problemy i pytania dotyczące takich tematów jak życie, śmierć, choroba, szczęście. Polecam !

Cyrysia | 2012-10-02

Crybbx | 2013-05-28
Przeczytana: 28 maja 2013

Książka na początku nie wciąga niczym, ale później się rozkręca. Jednakże myślę, że autorka przesadziła trochę z ilością zdarzeń w życiu Emi.

Anyszka | 2012-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2012

Świetna książka! Bardzo ciekawa i wciągająca.

innocent_girl | 2017-07-24