Nie zjem cię, jak opowiesz

Seria: Poczytaj mi, mamo
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
831008353X
Amanda

"Spałem słodko. Śniły mi się lazurowe morza. Łagodnie pluskały fale, a latające ryby ocierały się o burty. Nagle poczułem, że mój bok rozdziera coś gwałtownie, niczym ostry grzbiet podwodnej rafy. - Alarm! – wrzasnąłem. – Woda pod pokładem! Dlaczego nikt nie bije w dzwon? Dlaczego nikt nie opuszcza ratunkowych szalup? Alarm!!! - Czego się drzesz? – usłyszałem nagle ponury głos. – Różne już...

- Czego się drzesz? – usłyszałem nagle ponury głos. – Różne już drewno jadłem, ale żadne się tak nie awanturowało.

Lazurowe morza zniknęły w jednej chwili. Otoczyła mnie znajoma ciemność pokoju. Tak! Stałem tam gdzie zwykle, na komódce. Na ścianie cykał monotonnie zegar. Była noc. Więc to wszystko mi się śniło?…"

Ilustrował Włodzimierz Terechowicz.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1983

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Karolina | 2015-09-15

Po tę książeczkę sięgnełam już później myśląc sobie cóż to za absurdalny tytuł: Nie zjem cię, jak opowiesz. Mały kornik, który próbował połakomić się na żaglowiec - "taki jak prawdziwy, tyle, że malutki". Historia żaglowca była tak wciągająca, że ostatecznie kornik uraczny opowiastką poskromił swój mały acz wilczy apetyt. Krótka, piękna ale i humorystyczna bajka :)

Basia | 2015-05-12

Bardzo ciekawa i wciągająca...

Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

to jedna z tych "trudniejszych";)

ReginaInferna | 2018-01-12
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo