Cywilizacja żydowska t. III

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy ''Ostoja''
Cywilizacja żydowska t. III - Walka o byt. Ekspansja
83-60048-70-3
Filip Al_Bert

Dzieło stanowi rozwinięcie rozważań teoretycznych zawartych w pracy O wielości cywilizacyj. Poświęcone jest omówieniu znacznego i zwykle ujemnego wpływu cywilizacji żydowskiej na łacińską. Gminy żydowskie żyły przez dwa tysiąclecia wśród chrześcijan jako ciało odrębne, zachowując swe cechy swoiste, wywierają dezorganizujący wpływ na kulturę, sposób mylenia, moralność i wartości świata łacińskiego przez naginanie życia do często najzupełniej utopijnych teorii, skostniały formalizm życia religijnego oraz podwójną etykę - inną dla obcych, inną dla swoich.

źródło opisu: http://www.ostoja.pl/zakupy/index.php?p=productsMore&iProduct=417

Drapek25 | 2016-09-18