Toksyczne dzieciństwo

poradniki
Wydawnictwo Dolnośląskie
2007-01-01
2007-01-01

Moim zdaniem książka zawiera, to co średnio ogarnięty 30latek wie z doświadczenia:
- nie jedz przetworzonej żywności, słodyczy
- jedz w gronie rodzinnym, przy stole o ustalonej porze
- prowadź dziecku ustaloną dietę
- ustal zasady, aby dziecko wiedziało jak ma żyć
- nie naciskaj na nie, bo pewnych rozwoju nie da się przeskoczyć, może to wyrządzić dziecku krzywdę
- dużo rozmawiaj z dzieckiem
- naucz go manier
i wiele innych...
Może pewnych rzeczy nie umiem dostrzec, bo nie mam dzieci, jakbym miał może znalazłbym coś ciekawego w książce, zwrócił uwagę na jakieś dwa zdania, które wpłyną pozytywnie na zmianę rodzicielstwa na lepsze. Z tego powodu nie chciałbym negować tej książki i zniechęcać ludzi do jej czytania, bo są zawarte w niej istotne rzeczy, a każdy z nas ma inne doświadczenia, spojrzenie i świetnie, że ludzie chcą czytać takie pozycje i być lepszymi rodzicami. Na goodreads książka ma ocenę 4/5 przy dużo większej ilości czytleników, także sięgaj, najwyżej się wynudzisz :)

Drażni mnie także forma tej ksiązki, wg mnie, to co w niej jest, można by zawrzeć na 10 - 50 stronach i to bez oszczędności w słowach. W każdym rozdziale, jest wzmianka, że coś jest w innym, że na jakiejś stronie jest coś opisane, bez konkretnego odnośnika, zamiast tego można by przytoczyć zdaniem, dwoma sens z wsześniejszego rozdziału. Z resztą jest to robione i to jest denerwujące. Powtarzanie w kółko tego samego, tych kilku dobrze znanych zasad. Tak samo jest z radami postępowania, które wydają się oczywistością.

Przy okazji mogę polecić książkę "Toksyczni rodzice", może jest ona "ostra" zważywszy na opisane tam przeżycia pacjentów, ale potrafi uzmysłowić jaki wpływ na psychike ma dzieciństwo i wychowanie.

- nie jedz przetworzonej żywności, słodyczy

• Rok 2019
  • Biblioteka
  • W bibliotece
  • Pedagogiczne

Dodaj cytat z książki Toksyczne dzieciństwo