Nurt mimetyczny w literaturze wiolonczelowej w kontekście historii, budowy instrumentu, ikonografii oraz wykonawstwa wiolonczelowego

Wydawnictwo: Akant
978-83-932942-1-3
muzyka, wiolonczela, instrumenty
muzyka
Violoncello

Niniejsza praca (...) obejmuje artystyczne inspiracje wiolonczelistów wszystkich czasów muzyką skomponowaną pierwotnie na inne medium wykonawcze. Kreowali oni gust muzyczny rozmiłowanej w wiolonczeli publiczności w różnych zakątkach świata. Ukazuje twórczą pasję genialnych budowniczych i konstruktorów, którzy powierzyli grającym fenomenalne instrumenty. Wspomina wreszcie artystów sztuk wizualnych z pasją malujących i rzeźbiących wiolonczelowe wizerunki.

źródło opisu: Wydawnictwo Akant, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie