Mowa i myślenie dziecka

Tłumaczenie: Janina Kołudzka
Seria: Biblioteka Klasyków Psychologii
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Langage et la pensée chez l'enfant
Livi

Wznowienie po 13 latach! Książka Piageta, należąca do kanonu psychologii, to podstawowa lektura dotycząca rozwoju mowy i myślenia dzieci. Wybitny francuski autor krok po kroku przedstawia zmiany zachodzące w mowie dziecka, wyróżniając określone typy i stadia rozwoju mowy w powiązaniu ze zmianami w obrębie myślenia. Przedstawione w tej książce propozycje badawcze nad rozwojem mowy i funkcji poznawczych, znane jako "teoria Piageta", pozostają ciągle w kręgu zainteresowań psychologów zajmujących się rozwojem człowieka, psychologią poznawczą, psycholingwistów i pedagogów.

źródło opisu: http://www.pwn.pl/

źródło okładki: http://www.pwn.pl/

Teresa Pelka | 2017-02-01
Przeczytana: 1999 rok

Obserwacje o reakcjach okrężnych u człowieka -- że są instynktowne, wrodzone, przynależą z rozwojem motorycznym i kognitywnym -- pozostaną istotne, a Piaget był prekursorem.

ina_d11 | 2015-11-22
Na półkach: Przeczytane, Psychologia