Teoria społecznego uczenia się

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klasyków Psychologii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Social Learning Theory
978-83-01-15302-1
Livi

Książka prezentuje jedną z podstawowych koncepcji psychologicznych, wykorzystywanych bardzo szeroko we wszystkich gałęziach tej dyscypliny. Podejście to łączy podstawy teorii uczenia z naciskiem na ludzkie interakcje z otoczeniem społecznym. Uwypukla złożone i dynamiczne powiązania między czynnikami indywidualnymi, zachowaniami a bodźcami środowiskowymi. Praca jest uznawana za kluczową dla poznawczych teorii osobowości. Ma ona również ważne znaczenie aplikacyjne, ucząc, jak lepiej wychowywać dzieci i pomagać im w nauce, dlatego też jest niezbędną pozycją nie tylko dla psychologów, ale i odpowiedzialnych rodziców i nauczycieli, dbających o rozwój społeczno-poznawczy swoich podopiecznych. Wskazując na takie kluczowe procesy, jak uczenie się przez obserwację, rolę wzmocnień (nagród, kar), oczekiwane cele, które motywują do działania, zwraca uwagę na to, że nasze zachowania stają się modelami dla innych. Opinia o książce: Książka Bandury jest ważnym elementem rewolucji poznawczej w psychologii, która wycisnęła swoje piętno na współczesnej psychologii, a tymczasem polski czytelnik nie dysponuje żadnym ważnym dziełem z tego zakresu. (prof. Ryszard Stachowski)

źródło opisu: http://www.pwn.pl/

źródło okładki: http://www.pwn.pl/

Anna Koniec | 2016-11-17
Przeczytana: 2016 rok

Klasyka. Trzeba znać. Trzeba, ale - uważam, że również warto. Bo ta książka jest po prostu dobrze napisana.

Podział na części ułatwia odbiór. Każda część ukazuje słynne modelowanie z troche innej strony.

Bandura, polegając na wynikach swoich badań formułje hipotezy, dbając o jej przejrzystość i jasność. Tego pokroju książki rekrutują studentów psychologii.

Ielenia | 2017-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2017