religia
aune8

„Wiele godzin spędziliśmy na rozmowach w stylu: a dlaczego cystersi to, a franciszkanie tamto? Nie zabrakło sporów i interesujących polemik. Cieszę się, że wówczas nie poprzestawaliśmy na zwyczajowym „zawsze tak było”, lecz szliśmy dalej, zgłębiając temat. Dwadzieścia trzy hasła zaczynające się na kolejne litery alfabetu stały się naszą formą, którą stopniowo zapełnialiśmy treścią. Wyszedł z tego cystersko – franciszkański alfabet, który ma pomóc Tobie i mnie we wzajemnym poznaniu, zrozumieniu i akceptacji!”.
z listu brata Bruno

„Ostatecznie okazuje się, że nam – braciom mniejszym – przyszło zmierzyć się nie tyle z tym co Wasze, ale – ku zaskoczeniu nas samych – z tym, co stanowi naszą prozaiczną codzienność, a dzięki Waszej obecności nabrało nowych kolorów, nowego znaczenia! Dzięki różnicom doceniamy wartości, które tworzą naszą unikalną jakość. Koniecznym więc było, by w obliczu sporów, polemik, zażartych dyskusji usiąść spokojnie i obdarować się nawzajem słowem pokoju”.
z listu brata Symeona

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://www.panewniki.pl/galeria/38/478.jpg

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!