Wino, kobiety i śpiew

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
satyra
Paucia

Nowy zbiór rysunków satyrycznych komentujących naszą rzeczywistość w sposób czasem złośliwy, czasem dobroduszny, ale zawsze dowcipny.Spis rzeczy:Dialogi metafizyczneZwierzyniecŚwiat dzieckaWieś tańczy i śpiewaHistoryjki obrazkoweRozgrywki małżeńskiePolityka dzikaWesołych świątRysunki bez ładu i składuAndrzej Mleczko (1949) - studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Jako rysownik zadebiutował w 1971 r. Od 1975 r. jego rysunki pojawiają się w wielu polskich i międzynarodowych periodykach (ukazało się ich już ponad 10 000). W 1983 r. założył w Krakowie własną galerię rysunku, którą prowadzi do dziś. Prezentował swoje prace na wielu indywidualnych wystawach w Polsce i za granicą. Zajmuje się także grafiką warsztatową, plakatem, ilustracją książkową, malarstwem oraz, od czasu do czasu, scenografią. Jego rysunki pojawiają się stale na łamach Polityki.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: http://www.iskry.com.pl/tytul/5199

Songo12 | 2017-09-07
Na półkach: Przeczytane, Komiks

Świetne rysunki :D

Magdalena | 2013-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2013

Przeczytałam w 10 minut w księgarni. Niektóre rysunki były śmieszne inne takie sobie. Generalnie fajnie się czytało.