PHP i MySQL. Witryna WWW oparta na bazie danych. Wydanie III

Wydawnictwo: Helion
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8373619674

Zbuduj witrynę WWW, do której użytkownicy będą powracać codziennie* Zainstaluj i skonfiguruj PHP i MySQL * Poznaj zasady programowania w języku PHP * Zaprojektuj bazę danych dla witryny WWW * Wyświetl artykuły z bazy danych w oknie przeglądarki internetowejCo zrobić, żeby wśród setek tysięcy witryn WWW użytkownicy zapamiętali właśnie naszą? Co sprawi, że będą do niej wracać? Atrakcyjny projekt graficzny to tylko jeden z czynników wpływających na odbiór witryny przez odwiedzających. Nawet najbardziej profesjonalnie zaprojektowana grafika nie przyciągnie internautów na stronę, na której dzień po dniu będą znajdować te same informacje. W jaki sposób rozwiązać kwestię aktualizowania treści witryny? Edycja plików HTML i mechanizmy SSI to rozwiązania zdające egzamin w przypadku niewielkich serwisów WWW. Dla większych witryn najlepszym rozwiązaniem jest przechowywanie treści stron w bazie danych i stworzenie mechanizmu pozwalającego na ich łatwą modyfikację.Książka PHP i MySQL. Witryna WWW oparta na bazie danych. Wydanie III to przewodnik dla programistów, którzy chcą stworzyć własny system zarządzania treścią witryny WWW. Opisuje sposób realizacji takiego projektu za pomocą najpopularniejszej obecnie technologii -języka PHP i bazy danych MySQL. Przedstawia sposób instalacji PHP i MySQL-a w różnych systemach operacyjnych oraz podstawy korzystania z bazy danych i programowania w języku PHP. Nauczysz się przygotowywać strukturę tabel dla witryny WWW i tworzyć skrypty PHP, za pomocą których będziesz mógł edytować, formatować i wyświetlać artykuły z bazy danych w oknie przeglądarki WWW. Nauczysz się też administrować bazą danych MySQL i korzystać z mechanizmów obsługi sesji w PHP.* Instalacja PHP i MySQL-a w Windows, Linuksie i Mac OS X * Praca z MySQL-em * Podstawowe zasady programowania w PHP * Projektowanie relacyjnej bazy danych dla witryny WWW * Tworzenie systemu edycji artykułów * Formatowanie tekstów i wyświetlanie ich na stronie WWW * Budowanie złożonych zapytań w języku SQL * Korzystanie z danych binarnych w MySQL-u * Stosowanie mechanizmów obsługi sesji i cookies w PHPJeśli chcesz, aby artykuły na Twojej witrynie WWW były zawsze aktualne, wykorzystaj system zarządzania treścią, który samodzielnie stworzysz.

Magda | 2012-01-02
Przeczytana: 30 czerwca 2009

Polecam zwłaszcza początkującym;) wszystko opisane krok po kroku, natomiast Ci, którzy już troszkę tworzyli w php też być może coś nowego w niej znajdą.
Dla mnie książka bardzo ok, z resztą jak wszystkie informatyczne wydawnictwa Helion.

książek: 1920
majena1986 | 2016-02-12