Komputery PC. Przewodnik dla kupujących

Wydawnictwo: Helion
8373619925
poradniki

Wszystko, co powinieneś wiedzieć, kupując komputer* Określ obszar zastosowań komputera, który chcesz kupić * Dobierz odpowiednie podzespoły * Przygotuj listę zakupówKtóra karta graficzna jest najlepsza? Jaki procesor mam kupić? Takie i inne pytania zadaje sobie każdy, kto planuje zakup podzespołów i samodzielny montaż komputera. Odpowiedź na nie jest wyjątkowo trudna. Dobór komponentów zależy w dużej mierze od tego, do czego komputer będzie stosowany. Wykorzystując komputer do projektowania grafiki 3D, na pewno będziemy oczekiwać od niego innych cech niż od komputera służącego wyłącznie do pisania tekstów i przeglądania stron internetowych. Niewątpliwie duże znaczenie będzie miała również kwota, jaką zamierzamy przeznaczyć na zakup sprzętu. Dokonywanie wyboru podzespołów dopiero w sklepie lub hurtowni jest najgorszym z możliwych rozwiązań. Listę zakupów należy przygotować znacznie wcześniej.Książka Komputery PC. Przewodnik dla kupujących to zbiór bezcennych porad, dzięki którym unikniesz rozterek przy wyborze komponentów do swojego nowego komputera. Czytając ją, dowiesz się, jakie podzespoły wybrać, planując wykorzystanie komputera do określonych zadań. Poznasz oferty różnych producentów i nauczysz się oceniać je nie tylko w oparciu o obiektywne testy. Przekonasz się, że nawet przy ograniczonym budżecie można zbudować szybkie i wydajne urządzenie, jeśli tylko wykorzysta się w nim odpowiednie komponenty.* Obudowy i wentylatory * Procesory i płyty główne * Układy pamięci * Napędy dyskietek, dyski twarde i napędy optyczne * Karty grafiki * Monitory CRT i LCD * Karty dźwiękowe i zestawy głośnikowe * Klawiatura i mysz * Urządzenia komunikacyjneJeśli chcesz kupić komputer dokładnie odpowiadający Twoim potrzebom, skorzystaj z tej książki.