Karen Blixen

Tłumaczenie: Krystyna Husarska
Wydawnictwo: Twój Styl
Karen Blixen
joly_fh

Biografia Karen Blixen pióra Judith Thurman oparta jest na korespondencji, nie wydanych rękopisach i rodzinnych dokumentach. Opowiada o domu pisarki, dramatach młodej Karen osaczonej purytańskim środowiskiem, szalonym małżeństwie, tragicznych doświadczeniach, miłości życia, literaturze. To pierwsza tak obszerna praca, pozwalająca zrozumieć niezwykłą osobowość pisarki, której książki fascynują kolejne pokolenia.

źródło opisu: Wydawnictwo Książkowe Twój Styl, 1997

źródło okładki: zdjęcie własne

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!