Marketing Medialny

Wydawnictwo: Difin
978-83-7641-236-8
biznes, finanse
Livi

Marketing medialny (MM) to termin, który wraz z postępującym umasowieniem i interaktywnością mediów zyskuje coraz większą popularność. Jego obecność zauważalna jest nie tylko na polu medialnym, ale również politycznym, społecznym i edukacyjnym. Jako przedmiot akademicki lub temat polemik dziennikarskich – do dzisiaj nie doczekał się dogłębnej analizy naukowej, która nadawałaby mu teoretyczne ramy definicyjne i klasyfikujące. Niniejszy podręcznik jest więc odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku zarówno w kontekście teoretycznym, jak i praktycznym. Autorka, wyjaśniając pojęcie MM, sięga po dziesiątki przykładów z rynku medialnego, co sprawia, że książka staje się fascynującą podróżą w świat środków masowego przekazu, analizowanych poprzez pryzmat produktu, dystrybucji, ceny oraz promocji medialnej.

Z recenzji prof. dr hab. Janusza W. Adamowskiego:
"Warto podkreślić, że samo pojęcie „marketing medialny” stanowi ważne zagadnienie badawcze, w warunkach polskich jeszcze świeże i stosunkowo słabo rozpoznane od strony naukowej. To sprawia, że praca Anny Jupowicz-Ginalskiej ma w istocie charakter pionierski, co nakazuje, by pochylić się nad Jej dorobkiem z należytą uwagą. Piszę o tym dziele […] w superlatywach, albowiem jest ukoronowaniem rzeczywiście autentycznej pracy badawczej […] i budzi niekłamany szacunek swoją rzetelnością naukową i dużą starannością wykonania."

źródło opisu: http://ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=1269

źródło okładki: http://ksiegarnia.difin.pl/index.php?id=1269