Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: Anna (tom 2)
Wydawnictwo: Tor Books
Anna, Girl of nightmares
angielski

It's been months since the ghost of Anna Korlov opened a door to Hell in her basement and disappeared into it, but ghost-hunter Cas Lowood can't move on. His friends remind him that Anna sacrificed herself so that Cas could live—not walk around half dead. He knows they're right, but in Cas's eyes, no living girl he meets can compare to the dead girl he fell in love with. Now he's seeing...

Now he's seeing Anna everywhere: sometimes when he's asleep and sometimes in waking nightmares. But something is very wrong...these aren't just daydreams. Anna seems tortured, torn apart in new and ever more gruesome ways every time she appears.

Cas doesn't know what happened to Anna when she disappeared into Hell, but he knows she doesn't deserve whatever is happening to her now. Anna saved Cas more than once, and it's time for him to return the favor.

źródło opisu: http://us.macmillan.com

źródło okładki: http://us.macmillan.com

Dzika_Róża | 2015-10-04
Przeczytana: 05 października 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Girl of Nightmares (Dziewczyna z koszmarów)Girl of Nigtmares (Dziewczyna z koszmarów) - okładka
Minęło kilka miesięcy, odkąd duch Anny Korlov otworzył w piwnicy drzwi do Piekła i zniknął za nimi, ale łowca duchów Cas Lowood nie potrafi się z tym pogodzić. Przyjaciele przypominają mu, że Anna poświęciła się dla niego. Wie, że mają rację, ale według niego żadna dziewczyna nie może się równać ze zmarłą, którą pokochał.

Teraz wszędzie widzi Annę: czasami we śnie, a czasami w koszmarach, które go budzą. Ale coś jest nie tak... to nie są zwykłe sny. Anna jest torturowana, rozrywana i gorzej, ilekroć się pojawia. Cas nie wie, co stało się z Anną w piekle, ale wie, że nie zasłużyła na to, co ją spotyka. Ocaliła go kilka razy i nadeszła pora, by się odwdzięczyć.

Dzięki jednej z życzliwych osób ukończyłam serię o Annie i Casie, dziękuje za to przepiękne a więc ostatnie 30 kartek miało wartka akcję ale serio było fajnie, no cóż historia nie kończy się tak jakbyśmy byśmy chcieli czyli...

FraniaS | 2014-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2014

Właściwie to nie wiem, czego tak naprawdę oczekiwałam od drugiej części historii ducha Anny i łowcy duchów, Cas’a. Pierwsza część wydała mi się bardzo ciekawa głównie przez interesującą koncepcję kwitnącego uczucia głównego bohatera i tytułowego ducha.

Druga część już niestety nie zaskakuje i nie wciąga, przynajmniej mnie. Bohaterowie są ci sami, no pojawia się jedna dodatkowa postać, ale to nie wystarcza na urozmaicenie fabuły. Głównym wrogiem jest wciąż ten sam duch, co w pierwszej książce i jedyna różnica jest taka...

Cała recenzja dostępna na moim blogu: secretbooklova.tumblr.com/post/76654356136/recenzja-the-girl-of-nightmares-kendare-blake

Sel | 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

Pierwsza część moim zdaniem była świetna. Zanim się obejrzałam już czytałam ostatnią stronę.
Natomiast druga część, nie nie i jeszcze raz nie !
Mogłam się obracać i dalej końca nie było widać. Książka ciągnęła się niemiłosiernie. Ale powiedział sobie musisz ją doczytać, uda Ci się :P
i tak po kilku dniach męczarni w końcu ją doczytałam (między czasie czytałam kilka innych , dzięki Bogu świetnych książek). Jak dla mnie to porażka.

Alice | 2013-10-10

Pierwsza część była wspaniała. Czekam z niecierpliwością na przekład.

SnowGhost | 2016-02-05
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wszystko pięknie... Cas robi wszystko, aby ocalić ukochaną i wyzwolić ją od piekła. Niemal traci życie..
Niestey, książka nie kończy się tak, jak byśmy zapewne chcieli. Czytając kilka ostatnich stron aż nakrzyczałam na Casa, żeby nie zostawiał Anny. Jednak nie posłuchał. Do samego końca miałam nadzieję, że jakimś cudem udało jej się wrócić, ale autorka tego nie zrobiła...
Kendare Blake zaskoczyła mnie jednak pozytywnie. Cała seria wydaje się być dobrze przemyślana, a żadne spotkanie nie jest przypadkowe. Każdy szczegół mógł okazać się istotny.
Dlatego ode mnie 8/10 za to zakończenie, przez które nie mogłam zabrać się za inną książkę.

martulcia | 2017-10-15
Przeczytana: 15 października 2017

Druga część fantastycznej powieści o duchach,bardzo dobra kontynuacja. Dziękuję Dusi,której tłumaczenie w języku polskim pozwoliło mi na poznanie dalszych losów bohaterów(wydania polskiego oczywiście się nie doczekaliśmy).

Keiji16 | 2013-05-31
Przeczytana: 02 października 2013

Naprawdę niesamowita książka.

Yselle | 2014-07-21

Czekam na przekład, czekam i chyba sie nie doczekam

Ola0320 | 2017-11-22
Przeczytana: 23 listopada 2017