agnnuszka

Wybór tekstów z archiwum „Pamiętnika Literackiego”. Horacjańskie pojęcie ut pictura poesis sugeruje, że poezja jest mówiącym malarstwem, a malarstwo widzialną poezją, ponieważ obie sztuki łączy podobny sposób naśladowania natury. To stwierdzenie głęboko zainspirowało zarówno artystów, jak i uczonych. Szkice zebrane w tym tomie ukazują, jak ową ideę ujmowali współcześni myśliciele, reprezentujący rozmaite dyscypliny i stanowiska badawcze. Obok tekstów poświęconych pokrewieństwom literatury i sztuk plastycznych znalazły się też rozprawy wpisujące Horacjańską maksymę w kontekst współczesności – retorykę obrazu oraz działanie reklamy.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,376.html

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/userfiles/image/ksiazki/376.jpg