Sztuka rysowania portretów

Secrets to Drawing Heads
rysunek, kurs, nauka
hobby
Manieeeek

Patrząc na obraz lub rysunek przedstawiający człowieka, największą uwagę poświęcamy zwykle twarzy. Złe odwzorowanie głowy rujnuje dzieło, nawet jeśli reszta pracy jest twórczo doskonała. Rysowanie portretów stanie się łatwiejsze, gdy nauczysz się kilku prostych technik. Kluczem do zrozumienia złożoności budowy głowy i twarzy jest ich zredukowanie do najprostszych form strukturalnych. Analizując różne komponenty głowy, będziesz w stanie dostrzec, z jakich elementów się ona składa. Zaczynając od metod tworzenia prostej „mapy głowy” jako przewodnika, opanujesz podstawowe techniki modelowania powierzchni i odkryjesz wzajemne oddziaływanie cienia i światła kształtujących rysy człowieka. W książce znajdziesz również wyjaśnienie bardziej skomplikowanych zagadnień: dowiesz się, jak wykorzystać szczegół w celu zainteresowania widza, jak narysować karykaturę oraz stworzyć pełny rysunek portretowy.

źródło opisu: http://www.weltbild.pl/sztukarysowaniaportretow_p3569878.html

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/sztukarysowaniaportretow_p3569878.html

oliwcia973 | 2012-12-09

Chcę się nauczyć rysować portrety jak dla mnie książka nawet przydatna lecz samym czytaniem wiele się nie nauczyłam i raczej to i owo już wiedziałam , średnia książka raczej polecam abyście sami rysowali bez jakiś poradników bo tego potem i tak nie chce się czytać a sam najlepiej się nauczysz.....aczkolwiek książka jednak fajna :D

Nikodem | 2015-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2015

Książka do przeczytania nawet w jeden dzień. Ogólnie dobre dla ludzi którzy całkowicie zaczynają przygodę z rysowaniem, ale więcej tutaj masła maślanego niż naprawdę ciekawych porad.

Ada Fiszgala | 2016-01-04
miecia | 2014-04-20