Szynszyle

Seria: Hobby
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Egros
flora i fauna
nekofood

Książka ze znanej serii Hobby. Podstawowy zakres wiedzy dla każdego miłośnika tych wdzięcznych zwierzątek. Pochodzenie, charakterystyka, zachowanie i oswajanie, warunku hodowli, żywienie, rozmnażanie, pielęgnacja, typowe choroby.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Beata-Chiara | 2015-11-07
Przeczytana: wrzesień 2007

Zwierzęta od zawsze były i są moją miłością i pasją, dlatego też gromadzę i czytam wszytko, co wpadnie mi w ręce, na ich temat. Szynszyle miałam przez kilka szczęśliwych lat, wtedy też kupiłam tę książeczkę. Mówiąc najogólniej- jest to dobra lektura dla kogoś zaczynającego przygodę ze zwierzętami tego typu, nieznającego ich podstawowych potrzeb i wymagań. Ja jednak spodziewałam się czegoś ciut więcej- choćby kilku zdań n.t. odmian, genetyki, kojarzeń par (nie wszystkie odmiany szynszyli można ze sobą krzyżować- np nie można kojarzyć razem dwóch osobników odmiany czarnej aksamitnej i kilku innych, a dla osoby zaczynającej hodowlę tych przemiłych ssaków to ważna informacja, mogąca być brzemienna w skutkach- w dosłownym sensie ).
Niemniej- przydatna lektura dla tych, którzy dopiero szykują się do nabycia szynszyli (ich zwyczaje, np nocny tryb życia, są opisane dość dobrze), a nie mają skad dowiedzieć się, jak prawidłowo opiekować się szynszylami. Choć, rzecz jasna, temat ten jest...

Grumpy_Girl | 2014-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 2014 rok

Trochę oczywistej wiedzy z encyklopedii, parę zdjęć, które podpisywało chyba dziecko autorki i w sumie tyle. Może gdybym sama nie miała wieloletniego doświadczenia w hodowaniu gryzoni wszelkiej maści oceniłabym tę książeczkę wyżej, ale w chwili obecnej nie dowiedziałam się z niej ani niczego nowego, ani niczego ciekawego. Jej największą zaletą jest to, że mojemu Józkowi widocznie smakowała...
Reasumując - jeśli ktoś ma dostęp do internetu albo jakąkolwiek styczność z małymi gryzoniami, to szkoda nawet tych kilku złotych.

Dobra dla początkujących ale...
Króciutka, chyba troszkę za krótka. Sama książka zawiera dużo ogólnych informacji. Tak naprawdę jest to jej główny minus bo, wszystko to co przeczytałam, dowiedziałam się Pani weterynarz i znajomej która miała szynszyla od lat w ciągu jednej 15 minutowej rozmowy.
Kwestie żywienia czy szykowania im domku były dość rozwinięty, ale temat rozmnażania zwierzaczka był tak ogólny, że po przeczytaniu tylko tej książki nie podjęłabym się jej próby. Czyli tak naprawdę najważniejszy temat.
Niżej zauważyłam wypowiedź jednej czytelniczki, która wspomniała o tym, że niektórych gatunków nie wolno ze sobą łączyć cóż, o tym nawet nie było wspomniane, a jeśli tak jest, to muszę przyznać, że bardzo ważne jest to zagadnienie.
Książkę kupiłam, głównie dla tematu rozrodu, ponieważ szynszyle mam już od 6 lat (nie chce jej rozmnażać, byłaby to jej pierwsza ciąża, a 6 lat dla niej może okazać się już za poważnym wiekiem by cała ciąża i poród przeszła spokojnie, tej...

Deluwiel | 2017-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2017