Polska Wigilia

Wydawnictwo: Muza
8373198695
poradniki

Tak obchodzonej jak w Polsce Wigilii nie świętuje się nigdzie indziej. W polskiej tradycji Wigilia to wieczór prawdziwego zbliżenia, lekcja miłości, najbardziej uroczyste i rodzinne święto w roku. To wieczór szczególnego przesłania, szczególnych obyczajów, szczególnej pamięci, słów, życzeń, smaków i zapachów. Książka Hanny Szymanderskiej jest jednym z najwspanialszych opisów wszystkich tych tradycji, które złożyły się na specyfikę polskiej Wigilii i polskiego stołu wigilijnego.

MaciekWroc | 2014-12-30
Przeczytana: 28 grudnia 2014

W dawnej Polsce najlepsze podobno były cztery rzeczy: toruński piernik, gdańska wódka, krakowska panna i warszawskie trzewiki :)
Wprawiony w Bożonarodzeniowy nastrój sięgnąłem po podarowaną mi kiedyś książkę i przypadkiem odkryłem mały skarb. Doskonałe kompendium tradycji i potraw wigilijnych i świątecznych. Lektura, która pozwoliła mi cofnąć się do czasów dzieciństwa i poczuć zapach pomarańczy, pierników i orzechów :)
Dodatkowym bonusem jest bogaty zbiór przepisów i praktycznych porad kulinarnych. Gorąco polecam wszystkim łasuchom i nie tylko.

Anula | 2017-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2017