Ołtarz dla mojej matki

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Altare per la madre
830602589X
whodo

"To będzie krótka książka, bo w gruncie rzeczy jest to tylko epigraf" - powiada autor. Epigraf znaczy: napis na grobie, a książka ta jest przede wszystkim wspomnieniem o zmarłej matce i o życiu prostej wiejskiej rodziny. Ferdinando Camon (ur.1935), autor powieści chwalonych przez Sartre'a i Pasoliniego, w "Ołtarzu dla mojej matki", nagrodzonym Premio Strega, stworzył prostą, wzruszającą i...

Ferdinando Camon (ur.1935), autor powieści chwalonych przez Sartre'a i Pasoliniego, w "Ołtarzu dla mojej matki", nagrodzonym Premio Strega, stworzył prostą, wzruszającą i głęboką opowieść o ludzkim trwaniu.

źródło opisu: http://www.piw.pl/

źródło okładki: http://tezeusz.pl

MadameShepard | 2014-02-27

Minipowieść. Bardzo faulknerowska, to samo umiłowanie ziemi i rodziny. Bardzo mądra, bardzo smutna...

kociatqo | 2017-01-03
Radykalnaja | 2016-08-14