Dom miłości

Tłumaczenie: Aleksandra Komornicka
Seria: Love & Story
Wydawnictwo: OXFORD Educational Sp. z o. o.
Home for the holidays
romans historyczny
Amanda

Spokojne i szczęśliwe życie pięknej Larissy Ascot rozpada się, gdy na kilka dni przed Bożym Narodzeniem zostaje wyeksmitowana z własnego domu. W tym czasie Londyn obiega wiadomość o bankructwie jej ojca, który przebywa w podróży handlowej w brytyjskich koloniach. Wszystkie nieszczęścia sprowadził na rodzinę Ascotów Vincent Everett, który przejmuje także jej majątek. Chce się bowiem zemścić za samobójczą śmierć brata, spowodowaną rzekomo przez George'a Ascota. Jego plan komplikuje spotkanie z piękną Larissą, która go oczarowuje.

źródło opisu: Oxford Educational, 2012

Magdalena T | 2013-09-05

To właśnie od tej książki zaczęła się moja przygoda z powieściami tej autorki. Przeczytałam ją bardzo szybko i byłam oczarowana. Lindsey jest mistrzynią romansu. Doskonała historia, są w niej emocje i autentyczny czar. Nic tylko czytać i czytać;)

Klaudia95 | 2014-12-26
Przeczytana: 05 października 2014

Historia jest bardzo ciekawa. Everett pałający zemstą do ojca pięknej , aczkolwiek niewinnej Larissy - postanawia wyeksmitować jego dzieci i skompromitować go towarzysko oraz zawodowo. Swojemu słudze daje zadanie by to właśnie on wręczył Larissie złą wiadomość. Po dziwnym zachowaniu służącego Everett idzie zobaczyć jakiego narobił bałaganu. Staje twarzą w twarz z córką swojego wroga i... trafia go strzała Amora.
Przemiana głównego bohatera bardzo mi się podobała. Tak jak w przypadku Scrooge' a. Bohater sam przekonuje się, że nie chce być już samotny i ma zamiar wyznać wybrance miłość. Co psuje jego zamiary? Ach, powrót Ascota! Gdy ojciec Larissy dowiaduje się co się wydarzyło zabiera córkę do domu!
Jednak przeznaczenie jest przeznaczeniem i kochankowie wyznają sobie miłość i wszystko kończy się dobrze. A co do Alberta... Okazuje się, że tak naprawdę sam zrujnował sobie szanse na utrzymanie się w handlu...
Miła, przyjemna, wciągająca. Polecam! W sam raz na jeden dzień !

truskaweczunia | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Jednak znając poprzednie pozycje autorki nie zachwyciła mnie zbytnio. Jednak fabuła przyjemna. I jak zawsze szczęśliwe zakończenie.

karola200994 | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017

Do napisania opinii o jakiejś książce skłaniają mnie zawsze skrajne emocje, jakie odczuwam w trakcie czytania- zachwyt i zaskoczenie albo rozpacz i zawód.
"Dom miłości" Lindsey jest dla mnie rozpaczliwie, beznadziejnie(ta jedna gwiazdka idealnie pasuje) zły. Osoba, która przeczytała wszystkie książki danej autorki(przynajmniej te dostępne w Polsce) może mieć pewne oczekiwania i nadzieje. Do czasu przeczytania tej pozycji, w moim prywatnym rankingu złych książek Lindsey, jedyną pozycją była "Porwana narzeczona" - powodem była wielka głupota bohaterki, jednak "Dom miłości" skłania mnie do dodania "Porwanej(...)" dodatkowej gwiazdki, ponieważ miała chociaż w minimalnym stopniu sens i akcję.
Co mi się nie podobało:
-"Dom miłości" nie ma żadnej treści, kolokwialnie mówiąc- wszystko jest rozlazłe
- główna bohaterka jest TAK głupia, że czytelnik nie odczuwa żalu nad jej losem
- postacie są nijakie, nie da się zrobić jakiejkolwiek charakterystyki
- "dramat" głównych bohaterów...

Kamisia | 2012-01-16
Przeczytana: 28 grudnia 2011

książka fajna przyjemna w czytaniu aczkolwiek nie pochłonęła mnie tak jak niektóre że nie mogę ich odłożyć tylko czytam całą noc.Tę książkę bez żalu odkładałam na następny dzień więc nie powaliła mnie,ale do poczytania nie jest zła jak się nie ma lepszej

monicamoniaa | 2014-01-31
Przeczytana: 25 września 2014

Pochłonęłam ją w jeden wieczór. Mało romansideł przeczytałam w życiu, ale ta książka stanowi wyjątek wśród książek o typ gatunku i tematyce. Polecam!

Kasia W-ka | 2014-04-23
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Inny tytuł to "Czar wigilijnej nocy".

Gosia9101 | 2014-03-04
Przeczytana: 04 marca 2014