Batman: Nawiedzony Rycerz

Batman. Haunted Knight
batman, dc
komiksy
Misza

Halloween to nieszkodliwa zabawa, choć - oprócz przebieranek i straszenia się - tkwi w niej złowieszczy potencjał: może zamienić się w coś rzeczywistego i porwać nas w podróż pełną lęków, z którymi musimy się zmierzyć, mino iż nie jesteśmy na nie przygotowani. Takie doświadczenie siedmiolatka przyprawi o mdłości, ale Batmanowi, postaci mrocznej i skomplikowanej, halloweenowy wieczór stwarza mnóstwo możliwości.

W albumie Nawiedzony Rycerz zapraszamy na trzy halloweenowe wieczory z Batmanem. Historie Strachy, Szaleństwo i Duchy ukazały się pierwotnie w wydaniach specjalnych magazynu "Legends of the Dark Knight". Są to niezależne fabularnie opowieści z ciekawymi odniesieniami literackimi. Szaleństwo nawiązuje do Przygód Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla z niezwykłymi ilustracjami Johna Tenniela. Duchy są wariacją na temat Opowieści wigilijnej Karola Dickensa.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl

Nocny | 2013-08-25

Superbohaterowie towarzyszyli mi od dzieciństwa. Oglądałem kreskówki ze Spider-manem i z Batmanem. Miałem koszulkę z Hulkiem. Z przymrużeniem oka podziwiałem filmy o Supermanie z Christopherem Reeve’em. Oglądałem pierwszy, bardzo, bardzo, ale to bardzo kiepski film o Kapitanie Ameryka z 1990 roku. Za to świetny był Batman Burtona. Na przebieranego sylwestra przywdziałem pelerynę (przepis bardzo prosty, rozcięty worek na śmieci zawiązany na szyi i voila).

Tylko tyle, że nigdy nie przeczytałem żadnego komiksu.

W dorosłym życiu postanowiłem to zmienić. Wybór był prosty, jeśli superbohater, który mnie najbardziej fascynuje, to tylko Batman. Poczytałem opinie, przewertowałem allegro i tak oto leży przede mną komiks: Batman. Nawiedzony Rycerz.

Batman z Supermanem i Spider-manem jest jednym z trzech najbardziej znanych na świecie superbohaterów. Jego gwiazda nieco ostatnio przygasła, pomimo świetnych filmów Nolana, w dużej mierze dzięki filmowej ekspansji Marvela.

Znając już bardzo...

kendo777 | 2016-07-30
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 30 lipca 2012

Wrzucam swoją recenzję komiksu, którą dawno temu napisałem dla Wirtualnej Polski. Nie wiem czy jest dobra, bo pisana dawno temu, ale nic w niej nie będę zmieniał. :)

Czy Batman boi się ciemności?

"Czy Batman boi się ciemności? Cóż za głupie pytanie!" - pomyślałeś właśnie, czytelniku tej recenzji. Przecież Mroczny Rycerz, jak sama nazwa wskazuje jest istotą mroczną, o takiej właśnie przeszłości, w ciemności atakuje przestępców, a jego peleryna i maska służą do straszenia przestępców w ciemnościach miasta Gotham. Innymi słowy, to Batman jest od straszenia w mroku, on jest ciemnością.

Ale czy zawsze? Czy za każdym razem Batman stoi po tej stronie? Na to pytanie starają się odpowiedzieć twórcy komiksu "Nawiedzony Rycerz" Jeph Loeb i Tim Sale, którzy zabierają czytelnika w potrójną halloweenową podróż.

Pomysłowość - to słowo, w doskonały sposób określa to czego może spodziewać się czytelnik po scenariuszu Loeba i Sale; słowo klucz, które powinno nas zachęcić do zakupu. Batman jest...

KatherinePetrova_ | 2014-06-23

Mój pierwszy, jedyny i pewnie nie ostatni komiks. Naprawdę świetnie historie, klimatyczne bardzo. Najbardziej przypadła mi do gustu 2, czyli "Szaleństwo", jednak zapewniam że wszystkie są na równo wysokim poziomie. Do tego wszystko jest świetnie zilustrowane, wprowadza mroczny i prawdziwie Halloween'owy klimat.
Jedynym minusem jest to, że tak szybko się kończy :(

kasiarlz | 2012-09-15
Przeczytana: 20 sierpnia 2012