Ludzie i religie świata

Wydawnictwo: Videograf II
religia
measse

Wszystkie religie mają ten sam dar przemiany naszych uczuć w uczucia pozytywne. XIV Dalajlama Świat staje się piękny w wymiarach serca. Elitis Odisseas Na trzech rzeczach opiera się egzystencja świata - na prawdzie, prawie i pokoju. Szymon ben Gamaliel W 1986 r. na zaproszenie Jana Pawła II przybyli do Asyżu wierni różnych religii, by wspólnie modlić się o pokój na świecie. Papież...

Wszystkie religie mają ten sam dar przemiany naszych uczuć w uczucia pozytywne.
XIV Dalajlama

Świat staje się piękny w wymiarach serca.
Elitis Odisseas

Szymon ben Gamaliel

W 1986 r. na zaproszenie Jana Pawła II przybyli do Asyżu wierni różnych religii, by wspólnie modlić się o pokój na świecie. Papież powiedział wtedy: "Po raz pierwszy w historii spotkaliśmy się: Kościoły chrześcijańskie, wspólnoty kościelne i religie świata, w tym świętym miejscu poświęconym świętemu Franciszkowi, aby złożyć świadectwo przed światem, każdy z nas zgodnie ze swoimi przekonaniami, że pokój ma charakter transcendentny". Włoska Wspólnota Sant'Egidio (św. Idziego) od tamtego czasu każdego roku organizuje spotkania różnowierców na całym świecie. W Międzynarodowym Kongresie dla Pokoju "Ludzie i Religie". który odbył się w Krakowie w 2009 r., uczestniczyło ponad 500 przedstawicieli różnych religii świata.
Chęć dialogu z innymi religiami i kulturami oznacza tolerancję, która prowadzi do wspólnych celów, rozwiązań trudnych spraw. Ze względu na migracje ludności, na całym świecie ludzie różnych wyznań mieszkają po sąsiedzku, więc choćby z tego względu warto poznać ich obrzędy religijne, obyczaje i tradycje. Taka wiedza uczy szacunku i pozwala lepiej rozumieć zachowania i poglądy ludzi wywodzących się z innych kultur i religii.

źródło opisu: Wydawnictwo Videograf II, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!