Agatha Raisin i tajemnice salonu fryzjerskiego

Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Cykl: Agatha Raisin (tom 8)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and the Wizard of Evesham
kryminał, Agatha Raisin, Cotswold
Roxie

W wyniku nieudanych eksperymentów fryzjerskich Agatha zostaje zmuszona do skorzystania z usług profesjonalisty. John, uznany i przystojny wirtuoz grzebienia z Evesham, okazuje się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko przywraca fryzurze Agathy dawną świetność, ale i rozbudza jej uczucia. Niestety, nadzieje na "coś więcej" pryskają jak bańka mydlana. John ulega śmiertelnemu zatruciu, a Agatha staje przed kolejną zagadką kryminalną. Czy adonisa zabiła jedna z licznych z licznie adorowanych klientek? Sprawa kryje tajemnice, od których włos jeży się na głowie.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2012

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

veinylover | 2017-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Książka jak mi się podobała, jako że zgłaszałem już uprzednio swoją słabość do tej serii lekkich książeczek o amatorskiej pani detektyw, serii w której każda opowieść stanowi odrębną całość, a w tle kolejnych opowiadanych historii toczy się życie wokół niespełnionych pragnień bliskości głównej bohaterki i jej nietrafionych obiektów uczuć i podbojów. Cóż można by napisać przy kolejnym tomie, można by powtórzyć to wszystko, co pisałem przy poprzednich, ale to nic odkrywczego, wystarczyłoby bowiem napisać tym razem już tylko jedno zdanie.
Jednakże moja przewrotna natura postanowiła skupić się tym razem w recenzji nad właśnie tym pobocznym, emocjonalnym wątku książki.
Pierwsza refleksja, to myśl, czy aby autorka w emocjonalnym życiu bohaterki i jej dziwacznych przygodach z mężczyznami nie ogniskuje przypadkiem własnych rozterek i emocji? Własnych nieudanych związków i rozczarowań?
Może to bezczelna hipoteza, ale ku niej skłaniam się coraz bardziej z każdym przeczytanym tomem.
Zobaczmy...

filozof | 2017-11-02

Jak mnie wciąga ta seria !!,dobrze że trafiam w bibliotece.Na coraz to nowe tomy :-)
Tym razem,to ginie fryzjer.Taki typowy lowelas.
Śledztwo opisane,z prawdziwym znawstwem.
Tak,a całość intensywnie się kończy.

smallangel | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

Jak już wielokrotnie wspominałam, mam słabość do niesfornej Agathy.
Niektóre jej przygody są bardziej monotonne, inne mniej, jednak sama postać szalonej pięćdziesięciolatki szalenie mnie bawi i cieszy.
Tym razem trafiłam na zabawną przygodę i czas z niewielkiej wiosce minął mi błyskawicznie.
Lektura idealna na lato, doskonała jako pocieszenie w trudniejszych chwilach życia.

yaola | 2015-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2015

Kolejne moje spotkanie z Agathą uważam za udane. Przy każdej kolejnej książce z tej serii naprawdę świetnie się bawię, mimo że jest to bardziej lektura obyczajowa z wątkiem kryminalnym w tle. Ale przebojowa pani Raisin zawsze wprowadza we mnie dawkę wspaniałego humoru, dlatego będę kontynuować serię.
Tym razem Agatha zawita do profesjonalnego salonu fryzjerskiego i tam poprowadzi swoje śledztwo

anika | 2018-06-08
Na półkach: 2018, Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 08 maja 2018

Kobieta po pięćdziesiątce zachowująca się gorzej jak moje gimnazjalistki, jaką jest Agatha Raisin, jest niesamowicie irytująca, schemat książek bardzo powtarzalny, kiepską treść wynagradza mi interpretacja Pauliny Holtz, ale naprawdę gdybym miała innego audiobooka do słuchania podczas różnych zajęć, to nie wiem, ile jeszcze dałabym radę słuchać tego...

PABLOPAN | 2012-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2012

Bardzo polubiłem całą serię, książki nie mają może zbyt dużo "kryminału w kryminale", a relacje Agathy z mężczyznami to istny galimatias, niemniej jednak polecam serię, jako książki do poczytania w wolnej chwili. Przyjemna lektura niewymagająca zbytniego skupienia.

Mako | 2014-12-13
Przeczytana: 02 grudnia 2014

Odnosiłam wrażenie, że w tej części wszyscy sobie lepiej radzą z rozwiązywaniem zagadki, niż samozwańcza pani detektyw. Albo przeoczała istotne poszlaki, albo brała fałszywe zeznania za prawdę, czując przypływ sympatii pod wpływem wątpliwej jakości komplementu. Już mnie zaczyna nudzić schemat cyklu, oparty na bieganiu Agathy i jednego z jej pomocników [do tej części uzbierało się ich już trzech] od Annasza do Kajfasza, zadawania kilku chaotycznych pytań... i jazda dalej. A pomiędzy jedną a drugą wizytą nieustanne użalanie się nad sobą i wzdychanie za Jamesem, którego notabene w tej części na szczęście nie uświadczymy, zastępuje go za to Charles. Za Charlesem Agatha zresztą też na swój sposób wzdycha, robiąc mu pełne pretensji sceny, gdy nie okazuje jej wystarczająco dużo atencji. Wzdycha również za zamordowanym fryzjerem, prawie ulegając przebiegłemu szantażyście. Przed popadnięciem w kłopoty ratuje ją... morderca, wyprawiając szubrawca na tamten świat, zanim Agatha całkiem dała...

Cirya | 2018-01-16
Przeczytana: 14 stycznia 2018

mnie seria z Agathą Raisin naprawdę wciąga, bawi i relaksuje...może akurat ta historia nie była jedną z najciekawszych jakie do tej pory czytałam, ale znakomicie spełniła swoją rolę...lekka, łatwa i przyjemna...
tak, zamierzam kontynuować swoje przygody z "detektywką" :)))

Lady_B | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

W sumie wszystkie Agathy są pisane na jedno kopyto, z tymi samymi wątkami pobocznymi, zawsze relacje z Jamesem są zagmatwane, zawsze Charles jest skąpy, zawsze Roy wprosi się z wizytą pod nieco fałszywym pretekstem czystej sympatii, zawsze pastorowa przyjdzie do Agathy na noc by okazać jej swoje wsparcie. Z drugiej strony te kryminałki mają swój urok, tak więc i ten (podobnie jak reszta) jest dobry do przeczytania na raz, dla lekkiego oderwania się od codzienności na rzecz brytyjskiej wsi.

milva | 2014-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2014, Biblioteka
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

‘Agatha Raisin and the Wizard of Evesham’ M.C.Beaton

Agatha Raisin i jej detektywistyczne przygody opisane są w całej serii książek napisanych przez panią Beaton. Książkę zaczyna krótki opis kim jest Agatha, który znalazłam bardzo użytecznym, ponieważ nigdy wcześniej nie czytałam żadnej książki z tej serii. A więc Agatha Raisin, z domu Styles, urodziła się w Birmingham, ale nie zamierza się do tego przyznawać. Jej upór, błyskotliwy umysł oraz mordercza ambicja pozwoliły jej na wyjazd w młodym wieku do Londynu i tam, krok po kroku, wspinała się na stopniach kariery w public relations. Odcięła się od rodziców, bezrobotnych pijaków żyjących z zasiłku, i odeszła od męża, który okazał się takim samym leniwym próżniakiem jak jej rodzice. Jak tylko zarobiła wystarczająco dużo pieniędzy na dostatnie życie poszła na wcześniejszą emeryturę i kupiła domek na wsi zwanej Carsely w Cotswold. Nie zamierzała zostać prywatnym detektywem, ale pewien zatruty kisz i podejrzenie o morderstwo, które...