Wybór felietonów Kucówny, wybitnej polskiej autorki, zamieszczonych na łamach miesięcznika "Pani". Autorka z pasją, lekkim poetyckim piórem, wspomina swe przyjaźnie, pierwsze miłości, wyprawy śladami wielkich Polaków do Żarnowca Marii Konopnickiej, Muszyny Kazimierza Pułaskiego czy Adamowizny Zofii Nałkowskiej.

Monika | 2016-04-06

Zofia Kucówna. Na scenie nigdy jej nie widziałam (zawsze będę tego żałować), ale jej wszystkie książki należą do moich najulubieńszych. W "Opowieściach moich" otrzymujemy wybór felietonów pani Zofii. Zatem forma krótka, ale...treść przebogata. O aktorstwie, o przyjaciołach, o podróżach po Polsce, o miłości do książek, mówiąc w skrócie o pasji życia. A jak to jest napisane- MISTRZYNI!

Kasia Chabło | 2015-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2015

To już druga książka pani Zofii, którą miałam przyjemność przeczytać. Pełna barwnych wspomnień, refleksji.
Wędrujemy z panią Zofią Krakowem jej dzieciństwa, poznajemy kulisy pracy w warszawskiej szkole aktorskiej.
Autorka z dystansem do siebie ,opowiada o sukcesach i porażkach.
Czyta się jednym tchem, i tylko szkoda gdy książka się kończy.
Pani Zofia zaczęła pisać zanim pojawiła się "moda " na książki celebrytów. I dobrze, bo robi to fenomenalnie,a inni powinni brać z niej przykład jak ciekawie, opisać swoje życie i wspomnienia

bela | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Trochę ciekawe ale miejscami niestety-nudne.Dokładnie taka ocena jak dałam w
gwiazdkach-"może być", nic więcej.

Monka | 2016-04-11
Aurora | 2015-04-02