klasyka
Amanda

Książka szczególnie dla młodych czytelników. Jest to jedna z mniej znanych powieści historycznych Zofii Kossak. Pisarka przedstawia w niej postać św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży polskiej. Powieść ta, to bardzo sugestywny i pełen barw obraz jego epoki (XVI w). Św. Stanisław Kostka urodził się w 1550 roku w Rostkowie pod Przasnyszem i był synem kasztelana zakroczymskiego. Jego ród...

Powieść ta, to bardzo sugestywny i pełen barw obraz jego epoki (XVI w). Św. Stanisław Kostka urodził się w 1550 roku w Rostkowie pod Przasnyszem i był synem kasztelana zakroczymskiego. Jego ród znaczył kiedyś wiele w dawnej Rzeczypospolitej. Jako czternastoletniego chłopca wysłano Stanisława wraz z bratem Pawłem na naukę do Wiednia. Tam Stanisław postanawia zostać kapłanem.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie