Istota i struktura fizyki

Tłumaczenie: J. Kozubowski, Z. Majewski, A. Pindor, J. Prochorow
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
An introduction to the meaning and structure of phisics
fizyka
Zofia Szczęsna

Książka L.N. Coopera "Istota i struktura fizyki" stanowi wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju pozycję w literaturze światowej, poświęconą popularyzacji fizyki. Jest ona również godna polecenia dla czytelników spoza kręgu specjalistów, którzy bez rozpoczynania systematycznych i uciążliwych studiów mogą (dzięki talentowi autora) zapoznać się z najważniejszymi osiągnięciami fizyki współczesnej, jak również jej historią oraz zrozumieć metodologię tej nauki.
Błyskotliwy styl autora, jak i ciekawy sposób ujęcia tej jakże "ścisłej" wiedzy powoduje, że ważne i zasadnicze pojęcia są przyswajane niepostrzeżenie.

źródło opisu: tekst zacytowany z okładki książki

źródło okładki: skan osobistego egzemplarza

Przemek | 2012-10-07
Przeczytana: 1998 rok

Świetna książka z fizyki, adresowana dla... hmmm, licealistów? Inżynierowie też znajdą w niej wiele ciekawego. Autorem jest noblista, twórca teorii nadprzewodnictwa. Bardzo lekką ręką prowadzi czytelnika przez kolejne działy fizyki. Niekiedy poczuć się można jak podczas lektury książki popularnonaukowej... A jednak wzory są!
Nie traktowałem jej nigdy jak podstawowego kursu fizyki w rodzaju książek Resnicka-Hallidaya czy Feynmanna. Raczej jako uzupełnienie, ale uzupełnienie, rzucające wiele ciekawych spostrzeżeń.

Adam | 2013-12-04
Przeczytana: 1990 rok