Moje dziecko idzie do szkoły Poradnik dla rodziców

Wydawnictwo: Telbit
poradniki

Rudnicka Magdalena Wydawca:TELBIT Format:15.0x21.0cm Oprawa:Miękka Objętość:128 Rok wydania:2005  Pierwsze dni w szkole to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. Okres wczesnoszkolny charakteryzuje się istotnymi przemianami w jego rozwoju jest bardzo ważny w całej edukacji szkolnej. Dziecko jest wtedy szczelnie podatne na wpływy otoczenia. Instytucja szkoły nagle zmienia tryb życia dziecka, wprowadza je w zupełnie inny świat, w którym może się poczuć przestraszone i niejednokrotnie nie potrafi poradzić sobie z nową, nierzadko trudną sytuacją. Odczuwa napięcie, z rozładowaniem którego ma problemy. Poradnik Moje dziecko idzie do szkoły przeznaczony jest dla rodziców, którzy chcieliby bardziej szczegółowo poznać nową sytuację, w jakiej znajdzie się :h dziecko. Przybliża problemy, z jakimi może się ono zetknąć oraz przedstawia sposoby radzenia sobie z nimi. Stanowi próbę odpowiedzi na pytanie: Jak la, Rodzic, mogę pomóc dziecku w przystosowaniu się do nowych warunków, by z chęcią chodziło do szkoły, uczyło się i zapamiętało ten okres jako radosny i przyjemny?

mariola | 2016-10-22
Aśka | 2015-05-01