978-83-617-48-74-8
literatura piękna

Dwie dusze Joanny Skóry to proza wyjątkowa, zaskakująca, pełna niespodzianek, namiętności i subtelnego erotyzmu. Konwencja tej powieści przypomina cykl Zmierzch Stephenie Meyer, ale zamiast wampirów występują tu anioły i demony. Wiktoria – główna bohaterka powieści, właśnie ukończyła studia psychologiczne i jak najszybciej chce rozpocząć pracę w zawodzie. Niestety, pierwsza rozmowa...

Wiktoria – główna bohaterka powieści, właśnie ukończyła studia psychologiczne i jak najszybciej chce rozpocząć pracę w zawodzie. Niestety, pierwsza rozmowa kwalifikacyjna kończy się fiaskiem. Dziewczyna postanawia wyjechać na kilka dni do rodzinnego domu, aby tam wszystko przemyśleć, odpocząć i nabrać sił do dalszej walki o wymarzony etat.
Wiki to rozsądna, racjonalnie podchodząca do życia dziewczyna, która nie wierzy w zjawiska paranormalne, ani zabobony. Wkrótce jednak przyjdzie jej zrewidować swój stosunek do rzeczywistości. Na jej drodze stanie mężczyzna, który wywróci jej uporządkowany, logiczny świat do góry nogami.

Artur to anioł w ludzkiej skórze. Jest mądry, dobry, szlachetny, waleczny, czuły, namiętny, ale nie pochodzi z tego wymiaru i… naprawdę ma anielskie skrzydła. Mężczyzna jest jednym z wielu pół-aniołów, którzy zostali zesłani na ziemię, aby walczyć ze złem i z demonami. Ma wyjątkowe zdolności, ale ma też zupełnie ludzkie potrzeby, dlatego kocha i pożąda jak zwykły śmiertelnik. Wiktoria jest mu przeznaczona, ale wiążąc się z nią łamie zakaz… Czy ich miłość jest na tyle silna, żeby pokonać wszystkie przeszkody?

źródło opisu: www.wfw.com.pl

źródło okładki: Warszawska Firma Wydawnicza

Clarissa | 2013-03-02

Książka pt. Dwie dusze zaintrygowała mnie swoją okładką na tyle mocno, że postanowiłam zapoznać się z nią bliżej. Z opisu możemy dowiedzieć się, że książka przypomina sagę Zmierzch tyle, że głównymi bohaterami są Anioły i Demony.

Poznajemy Wiktorię, dziewczyna właśnie ukończyła studia na kierunku psychologia i stanęła przed trudnym zadaniem znalezienia pracy. Po nieudanym pierwszym podejściu kiedy jej podanie zostało odrzucone postanawia odwiedzić rodzinny dom. Dzięki pomocy swojego ojca dostaje pracę w firmie wujka, wraca więc na stancję i przygotowuję się do rozpoczęcia nowego zajęcia. Niespodziewanie właśnie w pozornie nudnym i nieciekawym miejscu poznaje Artura, przystojnego i tajemniczego mężczyznę. Artur nie jest zwykłym człowiekiem, żyje między dwoma światami między którymi toczy się bitwa. Wiktoria nawet nie wie, że posiada własnego Anioła. Czy Anioła i człowieka może połączyć miłość? Czy uczcie między nimi nie złamie pewnego ładu i zasad?

Książka „Dwie dusze”...

Wiktoria niedawno ukończyła studia, a teraz szuka pracy, jednak po pierwszej nieudanej rozmowie kwalifikacyjnej wyjeżdża na parę dni do rodziców. Tam dzięki tacie udaje jej się dostać pracę w fabryce folii u wujka Wiki. W pracy poznaje przystojnego Artura, który już od pierwszego wejrzenia zawładnął jej sercem. Jak się później okazuje jest to ten sam chłopak, który kilka dni wcześniej stał przed jej blokiem, tak jakby na kogoś czekał. Dwojga łączy silne i szczere uczucie, jednak Artur jest pół-aniołem i ma swoje zobowiązania. Jak zakończy się historia zakochanych i przez jakie nieprzyjemności będą musieli przejść?

"Dwie dusze" porównano do sagi Zmierzch Stephenie Meyer, jednak moim zdaniem to porównanie nie pasuje do tej książki. Bardziej pasowałoby porównanie do "Szeptem" Becci Fitzpatrick lub "Blask" . Dlaczego takie porównania? Ponieważ w obydwóch seriach mamy anioły, którzy walczą ze złem i którzy zakochują się w ludziach. Książka napisana jest prostym i lekkim językiem....

Larysa | 2012-10-22
Przeczytana: 22 października 2012

Książek opartych na podstawie bestselerowej sagi Zmierzch jest teraz za przeproszeniem od nasrania i ciut ciut. Autorzy zamiast wyjść z własną inwencją twórczą wskakują na grzbiet sprawdzonych wzorców i wyciskają soki do ostatniej kropli ze wszystkiego jak się tylko da. "Dwie dusze" Joanny Skórki to polski - niestety bardzo słaby, odpowiednik twórczości Stephenie Meyer, który obszedł się u mnie bez większego echa.

Główna bohaterka, świeżo upieczona pani psycholog, młoda kobieta o pięknym imieniu Wiktoria marzy o pracy w swoim zawodzie. Jednak nie jest to takie proste. By przemyśleć wszystkie sprawy, znaleźć pomysł na życie wybiera się do rodzinnego miasta by podładować baterie do dalszych poszukiwań. A tam spotyka Artura - nieziemsko pięknego mężczyznę który okazuje się jej prywatnym i osobistym półaniołem. Jakby tego było mało okazuje się, że Wiktoria jest mu przeznaczona, a odejście od koncepcji związku z nim może sprowadzić na nich oboje niesamowite kłopoty. Od tej pory...

Patrycja | 2012-10-01

Książka pod tytułem „Dwie dusze” autorstwa Joanny Skóry zaintrygowała mnie swoją tajemniczą okładką i ciekawym opisem. W opisie znajduje się jedno zdanie,które najbardziej do mnie przemówiło,a mianowicie: „Konwencja tej powieści przypomina cykl Zmierzch Stephenie Meyer,ale zamiast wampirów występują tu anioły i demony.” To właśnie dlatego postanowiłam sięgnąć po tę książkę.

Teraz co nieco o fabule. Główną bohaterką jest Wiktora,która niedawno ukończyła studia psychologiczne i chce zacząć pracę w swoim zawodzie. Jednak znalezienie pracy nie będzie takie łatwe jak się jej wydawało. Po pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej Wiktoria postanawia wyjechać do swojego domu rodzinnego,aby odpocząć,przemyśleć swoje życie i nabrać sił do dalszych poszukiwań wymarzonej pracy. Pewnego dnia Wiktoria poznaje przystojnego Artura o pięknych, niebieskich oczach. Jednak Artur nie jest tym kim nam się na początku wydaje. Jest on prywatnym pół aniołem Wiktorii i został zesłany na ziemię aby walczyć ze...

Wioleta Sadowska | 2012-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2012

„W końcu musi nadejść taki moment, kiedy ktoś wskaże ci światło”

Nieznana mi dotychczas Joanna Skórka to autorka dość tajemnicza. Po długich poszukiwaniach udało mi się odnaleźć jej stronę internetową. Autorka książki „Dwie dusze” jak się okazało to osoba nietuzinkowa. Od kilkunastu lat zajmuje się tarotem. Ponadto doradza duchowo, zajmuje się również naturoterapią oraz terapią kolorem, muzyką i zapachem. Nie straszne jej uroki i zaklęcia. A wróżby to dla niej oczywista oczywistość. Potrzebne wam zaklęcie na przywołanie miłości? Nic trudnego, zapraszam na stronę Joanny Skórki Goodspiritual. Nie dziwi mnie więc tematyka książki, którą napisała autorka.

Poznajcie Wiktorię, świeżo upieczoną panią psycholog, racjonalistkę do bólu, która szuka pracy. Po niezadowalającym pierwszym podejściu w rozmowie kwalifikacyjnej bohaterka wyjeżdża na parę dni do domu rodzinnego. Tam dzięki protekcji ojca, dostaje pracę przy produkcji folii u wujka. Wraca więc na swoją stancję by zacząć nową...