Jak jeden malarz chciał namalować szczęśliwego motyla

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
malarz, marzenia, tęsknoty, przyjaźń
Mateusz

W prezencie dla Hanii malarz próbuje namalować bardzo szczęśliwego motyla. Ale motyl ma trudności z określeniem czego mu do szczęścia potrzeba.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

barakuda1205 | 2013-02-18

Kupując tę książkę liczyłam się z tym, że zanim ją przeczytamy, to trochę poleży. Ma ona wprawdzie ilustracje (bardzo fajne, oldschoolowe, bo książka jest z 1986 roku), ale nie na każdej stronie, a moja córka jest na etapie czytania książek w których tekst zajmuje mniej miejsca niż obrazki. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy moja córka bez najmniejszej oznaki zniecierpliwienia wysłuchała całej książki, której przeczytanie zajęło mi godzinę (tak, tak, to nie jest książka na szybkie usypianie)!
Przedstawiona fabuła jest dość prosta: dziewczynka prosi zaprzyjaźnionego malarza, aby namalował jej szczęśliwego motyla. On maluje motyla, który tego jednego dnia potrafi mówić i komunikuje, że w sumie to wcale nie jest szczęśliwy. Ma różne pomysły, co by go mogło uszczęśliwić, a malarz kilkukrotnie zmienia rysunek, aby je wprowadzać w życie. Koniec końców okazuje się, że motyl do szczęścia potrzebuje drugiego motyla! Tak więc przesłanie fajne, historia przynajmniej dla mojej córki bardzo...