Piramidy * słońca * labirynty. Poezja wizualna w Polsce od XVI do XVIII wieku

Wydawnictwo: Neriton
Kuba

Nowatorska praca, przedstawiająca mało znaną twórczość słowno-wizualną, w której następuje połączenie słowa z bogactwem form ikonograficznych, np. wiersze w kształcie krzyża, utwory będące obrazem słońca i gwiazd, zwierząt, elementów architektonicznych. Autor analizuje rozwój tej dziedziny poezji od czasów starożytnych, podaje wykaz utworów, które ukazały się w różnych formach, uzupełniając ten katalog materiałem ilustracyjnym.

źródło opisu: http://www.neriton.apnet.pl/product_info.php?products_id=212

źródło okładki: http://www.neriton.apnet.pl/product_info.php?products_id=212