Najsłynniejsze mecze Lecha Poznań 1922-2012

978-83-63198-04-6
Lech, Piłka nożna
sport
Topi85

W ciągu 90 lat swojego istnienia poznański Lech rozegrał ponad 1400 meczów w ekstraklasie, prawie 300 w drugiej lidze i przeszło 120 w trzeciej. Do tego dodajmy ponad 130 meczów w niższych klasach rozgrywkowych, ponad 200 w Pucharze Polski, Pucharze Ligi i Superpucharze oraz niemal 100 w europejskich pucharach. Łącznie da nam to ponad 2300 spotkań Kolejorza! Oczywiście nie opisaliśmy w tej...

Oczywiście nie opisaliśmy w tej książce wszystkich tych gier, chociaż każda z nich miała swoją dramaturgię. Nawet spotkania, w których nie padały bramki, a emocji mieliśmy jak na lekarstwo, też budowały historię klubu. Znacznie więcej było jednak tych, na wspomnienie których do dziś szybciej bije serce, cierpnie skóra albo włosy stają dęba.

To właśnie o tych meczach jest nasza książka.

źródło opisu: http://skfredbox.pl

źródło okładki: http://skfredbox.pl

mariusz6 | 2014-04-13
Przeczytana: 11 kwietnia 2014

Bez rewelacji- ale fan Kolejorza przeczytać to powinien...pozycja tylko dla tych którzy będą potrafili zrozumieć, ze kochać można tylko Lecha. Z drugiej strony piękna podróż w przeszłość- w lata początkowe ale i te największych do tej pory sukcesów- kiedy to na mecze KKSu przychodziło nawet 60 tysięcy ludzi. Pozycja przedstawia i wzloty i upadki na boisku, kulisy, strzępki ciekawych wypowiedzi i (co ja bardzo sobie ceniłem) relacje naocznych świadków.

Igor Janowiak | 2014-10-12

Bardzo dobrze napisana książka.

Kibol | 2016-09-06
ArekDao | 2016-08-30