Inteligencja Wielorakie perspektywy

Wydawnictwo: WSiP
8302080942
poradniki

Gardner Howard, Kornhaber Mindy L., Wake Warren K. Wydawca:WSiP Format:21.0x27.0cm Oprawa:Miękka Objętość:256 Rok wydania:2001  Autorzy tego akademickiego podręcznika to wybitni badacze, pracujący w czołowych amerykańskich ośrodkach naukowych. Treści książki są ujęte w formę interesującego wykładu, w którym problematykę inteligencji przedstawiono w różnorakich perspektywach: historycznej (rozwój potocznych i naukowych poglądów na zdolności człowieka), biologicznej (biologiczne uwarunkowania inteligencji) oraz psychometrycznej. Dwa ostatnie rozdziały poświęcono funkcjom inteligencji w szkole i w miejscu pracy. Autorom podręcznika udało się połączyć przystępność wykładu z wysokim poziomem naukowym.

maciejka | 2016-03-12
Na półkach: Po angielsku, Przeczytane