9778195072205

• PS Kocham Cię na zawsze
  • Piankowe niebo
  • Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
  • Charlie Hernández i Liga Cieni
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas

7,79 (24 ocen i opinii)
Piankowe niebo
Cathy Cassidy

7,5 (2 ocen i opinii)
Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
KAFIR , Łukasz Maziewski

0 (0 ocen i opinii)
Charlie Hernández i Liga Cieni
Ryan Calejo

8 (1 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

7 (2 ocen i opinii)
grisaille | 2012-08-10
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Opowieści niesamowite poprawiły swoją jakość i warto je poczytać. Najbardziej podobały sie mi Anioł śmierci nie grywa w ruletkę i Dziwna strona. Inne też sa przyjemne, ale brakuje im dobrej narracji. Jednak polecam, warto przeczytać w upalne popołudnia:)

Silver | 2012-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2012

Wyraźna poprawa w stosunku do poprzedniego numeru. Wszystkie opowiadania czyta się z przyjemnością (choć z różnych powodów:)). Niezły tekst Kyrcza o prostej fabule, ale trafnie portretujący pewien typ studenta i mający suspens jawnie odnoszący się do pozornych "banałów", że "nie ma winy bez kary", a lenistwo należy wszak do grzechów głównych. Fajny tekst Kułakowskiej, o ciekawej konstrukcji, eksplorujący problem samotności różnego rodzaju, przede wszystkim jednak będący mrugnięciem oka do miłośników utworów Iron Maiden (warto uważnie czytać...). Pilipiuk znacznie lepszy niż poprzednio - "Jajo demona" ma bogatszy warsztat, żywszą akcję i lepiej pobudza wyobraźnię miłośników historii niż "Ślady stóp w wykopie" z poprzedniego numeru. Najbardziej podobała mi się lekko odjechana humoreska pt. "Topielec" Janusza Koryla. Pod wpływem lektury przypomniał mi się "Zapomniany diabeł" z TVP :D

Wkp | 2012-07-25

Poprzednie dwa numery "Opowieści niesamowitych" nie zachwyciły mnie szczególnie, ale nie zraziło mnie to do nich. Szczególnie, ze mogłem przeczytać w nich takie perełki jak poważnie opowiadania Pilipiuka. Po trzeci numer sięgnąłem raczej z przyzwyczajenia już i powiem to od razu: rozczarował mnie bardzo pozytywnie.

Ale zacznę od minusów. Największym jest oczywiście szata graficzna, która wygląda jakby pracowało nad nią dziecko. Drugim są oczywiście opowiadania stanowiące kompletne moim zdaniem pomyłki. Najbardziej drażni fragment powieści nijakiej Faith Hunter, ale Katarzyna Enerlich też pokazała (znów), że nie warto sięgać po jej opowieści, chyba, że komuś nie przeszkadza niemal całkowity bark fabuły, bo do tylu zbytnio przyczepić się nie mogę.

Na szczęście w numerze 2/2012 przeważają plusy: świetne opowiadanie Pilipiuka, na poważnie, archeologiczno-detektywistyczny horror, który naprawdę może nosić miano horroru, i Klonowskiego, które polubiłem przede wszystkim za tę jego...