978-83-7805-193-0
kryminał,
aleksnadra

Młody policjant przyjeżdża z Częstochowy do Kruszyny, aby objąć posadę w wydziale kryminalnym. Ma nadzieję, iż uda mu się zbudować dobre, spokojne życie z dala od miejskiego zgiełku. Zamieszkuje tymczasowo w pałacu, który był niegdyś siedzibą hrabiowskiego rodu Denhoffów. Jednak w tę wymarzoną sielskość od początku zakrada się coś dziwnego, tajemniczego, nieokreślonego… Silniki samochodów gasną nagle bez powodu, ni to kobiece, ni to męskie głosy nawołują z różnych zakątków, sny mówią jakby więcej niż zazwyczaj, a spoglądający w czarną otchłań okien pałacu odczuwają silne pożądanie, jakby wbrew ich woli zniewalała ich jakaś nie do końca określona siła drzemiąca w jego murach. Nad Kruszyną unosi się mroczny, niepokojący cień i powoli opanowuje ciała i umysły mieszkańców. Ulegają oni tajemniczej sile, która wciąga ich coraz bardziej w swoją sieć, utkaną z erotycznego napięcia. Dokąd ich ona powiedzie?

"Zajazd" Sebastiana Kossaka to wciągający i niepokojący kryminał połączony z medytacją nad kondycją współczesnego człowieka, jego seksualnością i miejscem we wszechświecie.

źródło okładki: http://www.wfw.com.pl/ksiegarnia/product/id:2263/Zajazd

awiola | 2012-09-01
Przeczytana: 01 września 2012

„Człowiek całe życia zmaga się z samotnością i gdy przychodzi jego kres, również jest w tym sam”

Po żmudnym szukaniu jakiejkolwiek informacji na temat Sebastiana Kossaka, poddałam się. Nie wiem kim jest autor i czym się zajmuje. Wiem jedynie, że ma trzydzieści pięć lat i powieść „Zajazd” to jego druga powieść. Pierwszą ksiażką był szumnie nazwany horrorem realistycznym „Monster”. Jestem ciekawa postaci autora. Być może wkrótce czegoś się o nim dowiemy.

Po raz pierwszy usłyszałam o tej książce, przy okazji konkursu organizowanego przez Warszawską Firmę Wydawniczą. Nie mam niestety talentu do robienia zdjęć, więc nie wzięłam w nim udziału. Jednakowoż ochota na przeczytanie książki pozostała. W dużej mierze przyczyniła się do tego mroczna okładka i sam gatunek, którego nieczęsto mam okazję czytać w polskim wydaniu.

Doświadczony, ale równocześnie stosunkowo młody policjant Rafał Kollyber przyjeżdża z większego miasta jakim jest Częstochowa do wsi Kruszyna. Kruszyna to rozwijająca...

Kobieta_Stamtąd | 2012-10-23
Na półkach: Przeczytane, Horror
Przeczytana: 22 października 2012

Pożyczyłam "Zajazd" od znajomego,który powiedział mi: "To najgorsza książka, jaką w życiu czytałem! Nie dasz rady tego dokończyć". Oczywiście musiałam przez nią przebrnąć. JA nie dam rady??

Rzeczywiście to prawdziwy horror, choć nie w takim sensie, na jaki liczył autor.
Książka nie jest specjalnie ciekawa pod względem treści - fabuła nie wciąga, nie ma się też czego bać, ale pewne elementy przedstawionej przez Kossaka historii są intrygujące i gdyby je dobrze opisać, mogłyby zbudować fascynującą opowieść, a nawet przerazić. Potencjał tu na pewno jest.
Postaci są tak nijakie, że prawie nie istnieją, a co za tym idzie- trudno przejmować się ich losem.
Ale to nie nijakość czy nuda - powieść po mimo kilku fajnych pomysłów jest strasznie nudna - czynią z niej coś wyciągniętego z moich najgorszych koszmarów.
To język. Myślę, że ta książka spokojnie jest jedna z NAJGORZEJ napisanych rzeczy, jakie w życiu czytałam. Włączam w to opowiadania, które pisałam, mając 14 lat (były naprawdę...

Fuzja | 2012-09-26

www.duzeka.pl | www.czytajzfantazja.blogspot.com

Sebastian Kossak jest mało znanym pisarzem, o którym informacji jest jak na lekarstwo. Wydał dotychczas dwie książki, z czego ostatnią, „Zajazd”, miałam okazję sobie przyswoić. Powieść została wydana przez Warszawską Firmę Wydawniczą i trzeba przyznać, że robi ona na pierwszy rzut oka dosyć spore wrażenie – mroczna okładka i przejrzysta czcionka przykuwają uwagę. Jak jest, natomiast z treścią i redakcją?

Młody policjant Rafał Kollyber pochodzący z Częstochowy, przenosi się do małego miasteczka o nazwie Kruszyna, by po tajemniczej śmierci poprzednika objąć tam posadę w wydziale kryminalnym. Przez pierwsze kilkanaście dni zatrzymuje się w posiadłości, będącej kiedyś siedzibą rodu Denhoffów. Pałac osnuwa dziwna aura, która wydaje się mieć coraz większy wpływ na mieszkańców miasteczka. Każdy zaczyna ulegać jej wpływom, w ludziach budzi się niepohamowane pożądanie. Rafałowi śnią się dziwne i przerażające sny, gdzieniegdzie...

literackakanciapa | 2012-11-21
Przeczytana: 2012 rok

dominik | 2013-08-16

Bardzo oryginalna powieść sensacyjna.

Uleczkaa38 | 2014-02-26
carolina | 2013-09-12