Żydzi w Polsce. Dzieje i kultura. Leksykon

Wydawnictwo: Cyklady
83-86859-58-X
vandenesse

Leksykon Żydzi w Polsce - dzieje i kultura powstał dzięki współpracy kilkudziesięciu badaczy i historyków z Polski, Izraela, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Obejmuje obszerny materiał faktograficzny dotyczący przeszłości i kultury Żydów w Polsce. Książka zawiera dwa rodzaje haseł: krótkie teksty informacyjne o osobach, pojęciach i miejscowościach oraz artykuły przedstawiające najważniejsze...

Książka zawiera dwa rodzaje haseł: krótkie teksty informacyjne o osobach, pojęciach i miejscowościach oraz artykuły przedstawiające najważniejsze dziedziny życia żydowskiego, mające charakter opracowań autorskich. Czytelnik znajdzie tu m.in. wyczerpujące omówienie takich zagadnień jak historia, sztuka kultowa, malarstwo i rzeźba, teatr, film, fotografia, literatura, prasa, sport i wiele innych. Niektóre artykuły stanowią pierwsze całościowe ujęcie danego tematu w języku polskim.

źródło opisu: Wydawnictwo Cyklady

źródło okładki: Wydawnictwo Cyklady