pielęgniarstwo
zdrowie, medycyna
Różyczka

Podręcznik przeznaczony jest dla pielęgniarek, uczennic szkół pielęgniarskich oraz sióstr PCK. Z bogatego zakresu działalności pielęgniarskiej ujęto w nim najistotniejsze zagadnienia, z którymi pielęgniarki stykają się w codziennej pracy. Oprócz omówienia zagadnień z zakresu pielęgnacji ogólnej i leczniczej, opisów zabiegów pielęgniarskich, zarówno podstawowych (np. prawidłowe mycie pacjenta, prawidłowe ułożenie nieprzytomnego chorego) jak i wysoce specjalistycznych (kontrolowanie oddechu w znieczuleniu ogólnym, pielęgnacja w trakcie ambulatoryjnej dializy otrzewnowej) w podręczniku zawarto również wiadomości na temat pielęgniarstwa specjalistycznego, patomechanizmu stanów chorobowych, a także opisy czynności diagnostycznych.
Książka została wzbogacona licznymi rycinami, dwubarwnymi wykresami, w tabelach podano informacje dotyczące m.in. dawkowania leków oraz monitorowania stanu pacjenta. Powtarzające się grupy zagadnień oznaczono symbolami, co pozwala na szybkie odszukanie potrzebnych wiadomości. W polskim wydaniu podręcznika zamieszczono pełny tekst Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 6.07.1996 r.

Spis treści :
1. Informacje