Ludy dalekie a bliskie: Antologia polskich relacji o ludach Syberii

Wydawnictwo: Ossolineum
Radek

W książce Ludy dalekie a bliskie. Antologia polskich relacji o ludach Syberii, będącej wynikiem wieloletnich badań autora nad polską diasporą nad Uralem, przedstawiono wkład dziejowy Polaków w poznanie tego obszaru z jego interesującą mozaiką etniczną. Przez całą pracę przewija się też wyraźnie wątek uczuciowy i patriotyczny, osobiste zaangażowanie autora, co ma swoje znaczenie wychowawcze - obok oczywiście informacyjnego i ogólnopoznawczego. Dzięki takiemu potraktowaniu tematu, sposobowi doboru tekstów i ich interpretacji owe "Ludy dalekie" stają się nam całkiem "bliskie".

źródło okładki: Własne

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!