Leniwa zemsta

Seria: Kryminał [KAW]
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Monika

A jednak niesłusznie posądzałem Nicka o niesłowność. A jednak spotkaliśmy się dzisiaj. Tyle że nie mógł mi już powiedzieć, dlaczego tak gwałtownie domagał się widzenia ze mną i cóż to były za rewelacje, których tajemnicza a nagląca zapowiedź skłoniła mnie do przyjazdu tutaj przy pierwszej okazji, jaka się nadarzyła. Nick... Mój wieloletni przyjaciel. Udzielał mi fachowych porad, kiedy miałem...

Nick... Mój wieloletni przyjaciel. Udzielał mi fachowych porad, kiedy miałem kłopoty ze swoją pracą naukową. Pomagał mi na odległość opiekować się Adamem. Słał mi przyjazne, podtrzymujące na duchu listy przez wiele lat, począwszy od tamtego strasznego dnia, o którym chciałem z nim porozmawiać.
Ale Nick nie porozmawia już nigdy i z nikim.

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza, 1984

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jolka | 2016-11-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 07 listopada 2016

Całkiem zgrabny kryminał. Zemsta "leniwa", bo po dwudziestu latach. Bieszczady i Londyn. Zapomniane, opustoszałe cerkiewki wśród lasów i londyńskie aukcje wielkiej sztuki. Co mogą mieć ze sobą wspólnego? Okazuje się, że aż nazbyt dużo. Może trochę wszystko naciągnięte, ale to nic. Bohater jest perfekcyjnie brawurowy. Niezła akcja i - jak zwykle - rozwiązanie w ostatnim rozdziale. Tak lubię.

fredala | 2016-11-05
Na półkach: Przeczytane, Kryminały