Życie codzienne w muzułmańskim Paryżu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Życie codzienne w Miastach Orientu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
83-89899-22-1
Islam, muzułmanie
literatura faktu

Paryż - nazywany stolicą świata - od wieków był celem podróży emigrantów z wielu zakątków globu, dlatego też miasto ma wyjątkowy, kosmopolityczny charakter. Swój skrawek ziemi znaleźli tu również liczni muzułmanie, których kolejne pokolenia uczestniczą w kształtowaniu paryskiego pejzażu. W niektórych dzielnicach orientalne sklepiki, kawiarnie, palarnie fajek wodnych, ruch, gwar i zapachy tworzą niepowtarzalny klimat miast Orientu.
Proponujemy spacer ulicami nieznanego - muzułmańskiego - Paryża meczetów, arabskich księgarń i bazarów.

źródło opisu: http://www.dialog.edu.com.pl

źródło okładki: http://www.dialog.edu.com.pl