Pali się mój próg

poezja
Pani_Wu

zrobicie krzywdę moim wierszom zbyt długo leżą w słońcu bez cienia czyjejś głowy oszaleją i w samych bezwstydnych słowach będą biegać wśród mężczyzn zajętych kobietami Czesław Miłosz o poezji Barbary Gruszki-Zych, autorki tomików "Napić się pierwszej wody" 1989 r., "Teren prywatny" 1994 r., "Nic się nie stało" 1995 r., wyd. uzupełnione - 1997 r.: "Błogosławiona Barbaro, bo jednak myślę,...

zrobicie krzywdę moim wierszom
zbyt długo leżą w słońcu bez cienia czyjejś głowy
oszaleją i w samych bezwstydnych słowach
będą biegać wśród mężczyzn zajętych kobietami

"Błogosławiona Barbaro, bo jednak myślę, że błogosławiona za swoją poezję, która mnie wzrusza i cieszy swoim polskim językiem, tak bardzo polska, jak u niewielu poetów i nie bojąca się dobrych uczuć, miłości, modlitwy. Więc bardzo Panią chwalę za ten tomik "Teren prywatny".
listopad 1994 r.

"Mam słabość do pani pisania, dlatego, że zajmuje się ono codziennością wielu ludzi, która jest pomijana przez dzisiejszą młodą poezję."
luty 1996 r.

źródło opisu: z okładki