Cywilizacja kłótni. Jak powstrzymać amerykańską wojnę na słowa

Tłumaczenie: Piotr Budkiewicz
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The argument culture
interakcje społeczne
Eida

W bestsellerze "Ty nic nie rozumiesz" Deborah Tannen wykazała, dlaczego rozmowa z osobą przeciwnej płci może przypominać próbę porozumienia się z istotą z kosmosu. Tym razem autorka snuje rozważania o sposobie komunikowania się w największych instytucjach amerykańskiego społeczeństwa: w środkach masowego przekazu, w polityce na poziomie samorządowym i krajowym, w systemie sądowniczym i na wyższych uczelniach. Dzięki temu mamy okazję ponownie się przekonać, jakie potężne siły wpływają na kształt naszego życia. Wojna narkotykowa, batalia płci, boje toczone przez polityków - w cywilizacji kłótni metafory wojenne zdominowały nasz język i wpłynęły na nasze myślenie. Wszystko, do czego dążymy, odbieramy przez pryzmat walki z przeciwnikiem. W Cywilizacji kłótni Deborah Tannen ukazuje, jak głęboko zakorzenione jest to zjawisko kulturowe, jakie formy przyjmuje i jak wpływa na nasze codzienne życie: niekiedy korzystnie, lecz niejednokrotnie szkodliwie. Cywilizacja kłótni to nietuzinkowa książka, która może sprawić, że zamiast uczestniczyć w dwubiegunowych debatach, postaramy się brać udział w twórczych dialogach. Dzięki niej określimy dzielące nas różnice i odkryjemy prawdę o samych sobie. “Doskonała książka, może na zawsze odmienić nasz sposób publicznego komunikowania się: w środkach masowego przekazu, w polityce, na salach sądowych i w domu.“ Judy Mann, felietonistka “The Washington Post“

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/cywilizacja-klotni.html

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/cywilizacja-klotni.html