Szara jak wróbel

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
978-83-61002-85-7
poezja
Pani_Wu

BARBARA GRUSZKA-ZYCH jest poetką, dziennikarka, zajmuje się krytyką literacką, eseistyką. Specjalizuje się w reportażach i wywiadach. Wydała kilkanaście tomików wierszy, między innymi: "Ile kosztuje łąka", "Muchy i ludzie", "Ostatnie śniadanie" i wybór - "Mężczyzna i kobieta przed kremacją".A także wybory obcojęzyczne: "Miegu su tavim po oda (Śpię z tobą pod skórą) - litewsko-polski, Kowno 2006, oraz "Dzban pełen ognia" - rosyjsko-polski, Saint Petersburg 2009. Jest autorką dwóch zbiorów reportaży - "Mało obstawiony święty: Cztery reportaże z Bratem Albertem w tle" i "Zapisz jako...", oraz "Mojego Poety" - notatek z osobistych spotkań z Czesławem Miłoszem.

WOJCIECH KILAR o tomiku "Szara jak wróbel":
"To prawdziwe, przejmujące treny jak u Kochanowskiego. Świetna robota poetycka przenosząca ziemskie uczucia w sferę poezji."

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: skan własnego egzemplarza

Grzechoteczka | 2015-04-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poezja