Zwierciadło komplementów

Cykl: Żyli długo i szczęśliwie (tom 3) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
The Duke is Mine
Asik92

On jest księciem, który szuka idealnej żony. Ona jest damą… której daleko do ideału. Miłosny zawód nauczył Tarquina, księcia Sconce, przedkładać rozsądek nad porywy serca. A rozsądek mówi, że Georgiana Lytton, wcielenie wszelkich cnót, będzie doskonałą przyszłą księżną. Dlaczego zatem Tarquin nie może przestać myśleć o jej siostrze bliźniaczce? Olivia nie dba o maniery, drwi z...

On jest księciem, który szuka idealnej żony.
Ona jest damą… której daleko do ideału.

Olivia nie dba o maniery, drwi z konwenansów i… jest zaręczona z innym. Doprawdy trudno o mniej odpowiednią kandydatkę na żonę księcia. I bardziej powabną istotę, która kruszy kamienny mur otaczający serce księcia. Lecz czy dla tej kobiety Tarquin okryje skandalem swój ród?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: wydawca

książek: 1998
Ulka | 2014-10-09
Przeczytana: 09 października 2014

Lekka, przyjemna powieść. W sam raz dla oderwania od codziennych obowiązków. Polecam :)

izabela81 | 2015-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 04 maja 2015

Czy warto podążać za rozsądkiem czy może kierować się sercem? Jest Tarquinie, który nie potrafi wyrażać emocji i w związku z tym woli polegać na rozumie. Jest również Rupert, który przeciwnie - kieruje się prawie wyłącznie emocjami. Maniery, konwenanse, perfekcja - cóż one znaczą? O tym właśnie jest ta książka. Bardzo dobry romans historyczny.

Przyszły wakacje to i przyszedł czas na lekkie książki. Jednak ta książka nie jest taka banalna i prosta jakie zazwyczaj są romanse historyczne. Ta jest zdecydowanie inna. Bardzo wyrazista postać Olivii, która kieruje się emocjami i Quina, który w swoim życiu używa zdecydowanie za dużo logicznego myślenia(choć nie przeczę że to też się przydaje w życiu). Cała książka opiera się na nauce emocji i ich zrozumieniu. To była czysta przyjemność czytać tę książkę.

Secret_Violence | 2014-09-22
Przeczytana: 21 września 2014

Podobała mi się książka, choć muszę przyznać, że zanim znowu sięgnę po dzieła Eloisy James będę musiała poczytać jakąś głębszą literaturę. Wszystko podane jak na tacy. W sumie jaki jest sens czytać ksiązkę, kiedy się wie, jak się zakończy i żeby było śmieszniej z góry wiemy że wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. Jedyne od czego nie mogłam się oderwać to sprzeczki Olivią a matką Quinna. Przyjemnie było patrzeć jak księżna nieomal traci panowanie nad sobą i jedynie ostatkiem sił nie pokazuje emocji. Nie można zapomnieć o Georgianie, sympatyczna postać. Feministka tamtych czasów. Ma ambitniejsze plany na życie niż na siłę szukanie męża. Przewidywalne książki po prostu nie są przeznaczone dla niektórych ludzi.

Malwina | 2015-05-02
Przeczytana: 02 maja 2015

Książka miła, lekka, łatwa i przyjemna- w sam raz na deszczowy majowy weekend. Idealna, aby przeczytać ją dla rozrywki- wielokrotnie rozbawiły mnie dialogi z udziałem głównej bohaterki, bezpośredniej, inteligentnej kobiety, nie stroniącej od ironicznych uwag. Minusem jest przewidywalność całej fabuły, ale... Czyż w baśniach wszyscy nie żyją właśnie długo i szczęśliwie?

Ewelynn | 2014-10-16
Przeczytana: 16 października 2014

Kolejna próba adaptacji baśni na romans historyczny i według mnie kolejna klapa. Nie wiem czy to ja porostu nie lubię tych nawiązań ale mi to jakoś nie leży. Wiem że romans historyczny jest łatwą i przyjemna lektura ale nawet on nich wymagam jakiegoś poziomu. Po raz kolejny autorka zagubiła się w czasoprzestrzeni. Zachowanie bohaterów często nie było takie jak powinno być na tamte czasy to samo tyczy się wypowiedzi. Teksty którymi czasami raczyła nas główna bohaterka nie były szokujące jak to autorka miała w zamiarze lecz niestety niesmaczne wręcz ordynarne. Sama jestem osobą która lubi rzucić mięsem ale czytając książkę nawet tak niskich lotów jak romans lubię czuć ze to jednak książka a nie jakiś gniot pisany na kolanie. A tekst typu "Gdybyś miał mózg większy od mysiej kuśki, zrozumiałbyś, że próbuję ci powiedzieć coś ważnego." jest zdecydowanie poniżej jakiegokolwiek poziomu tym bardziej damy.

ewa | 2017-04-17

Książka z motywem zakazanej miłości...Olivia jest zaręczona niemal od kołyski,nieważne,że jej narzeczony jest pięć lat o niej młodszy,czy też fakt że jest lekko opóźniony w rozwoju.Tarquin zaś rozważa ożenek z Georgianą,bliźniaczką Olivii.No i jeszcze fakt,że Georgiana,jest według matki Quina idealną kandydatką na synową...Bohaterowie są swoim przeciwieństwem.Ona kieruje się w swoim życiu emocjami,dla niego emocje są tylko nazwą,on sam kieruje się jedynie logiką i rozumem.W sumie cała ta książka opiera się na nauce emocji i ich zrozumieniu.Książka jest bardzo lekka i przyjemnie się ją czytało.Podobały mi się postaci drugoplanowe-Rupert,narzeczony Olivii,który mimo upośledzenia ma poglądy,których chce bronić,człowiek,kierujący się uczuciami.Georgiana,feministka czasów,w których przyszło jej żyć.Ma bardziej ambitne plany niż polowanie na męża,dla niej ważna jest nauka .Lady Sconce,autorka tytułowego poradnika,dla której emocje są zakłóceniem codzienności.Ciekawie było obserwować...

Shani | 2013-10-22
Przeczytana: 22 października 2013

Kolejna całkiem udana adaptacja baśni do realiów romansu historycznego. Tym razem Eloisa James zmierzyła się z "Księżniczką na ziarnku grochu".

Nika16wow | 2015-12-04
Przeczytana: 29 listopada 2015

Książkę szybko się czyta, miejscami zabawna. Jedyne co mnie denerwowało to końców, takie przedłużanie na siłę. Podsumowując fajna powieść na jesienny lub zimowy wieczór.

Tyśkosława | 2017-09-02
Na półkach: Eloisa James, Przeczytane, 2017